Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

System energeto® 8000 foam inside wyróżniony statuetką TopBuilder 2012

6 grudnia 2011 roku podczas uroczystej gali odbywającej się w warszawskiej siedzibie BCC przedstawiciele wiodących firm budowlanych i instytucji ważnych dla branży poznali produkty budowlane wyróżnione statuetką TopBuilder 2012.
TopBuilder to nagroda miesięcznika Builder, przyznawana przez Kapitułę Konkursu - redakcję pisma i jego Radę Programową pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Kazimierza Szulborskiego - najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym, produktom IT dla budownictwa oraz realizacjom, usługom i innym przedsięwzięciom dla budownictwa.
Statuetką TopBuilder 2012 wyróżniony został system okienny - energeto®  8000 foam inside, jako rewolucyjne rozwiązanie zapewniające najwyższy poziom energooszczędności. Kapituła konkursu doceniła zupełnie nowe podejście do tematu projektowania systemów okiennych i wytyczanie tym samym nowych kierunków w rozwoju branży okiennej.
System profili energeto®  8000 foam inside to rozwiązanie, które pozwala na tworzenie tzw. okien pasywnych, już przy użyciu podstawowej dwukomorowej szyby zespolonej o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,7 W/(m2*K). Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kolejnej wprowadzonej innowacji, czyli technologii "foam inside”, polegającej na opcjonalnej możliwości wypełniania wewnętrznych komór profili materiałem izolacyjnym. Dzięki wprowadzeniu do komór profili specjalnej pianki poliuretanowej możliwe jest uzyskiwane niezwykle korzystnych wartości współczynnika przenikania ciepła. Po wypełnieniu komór profili uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła do Uf=0,79 W/m2K, co pozwala uzyskać współczynnik dla całego okna o wartości Uw=0,61 W/m2K. Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 /foam inside certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych.
Więcej informacji na temat nagrodzonego produktu na stronie...
Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny Kapituła Konkursu wyróżniła nasz produkt, doceniając tym samym jego innowacyjność i zaawansowanie technologiczne – komentuje Marcin Szewczuk, szef marketingu aluplast sp. z o.o.. Systemy energeto® to bez wątpienia rozwiązanie rewolucyjne i nowy wymiar w projektowaniu okien, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej. Wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach okiennych wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii została całkowicie usunięta jedna z poważnych barier na drodze dalszego postępu w dziedzinie tworzenia energooszczędnych konstrukcji okiennych. Poza całym szeregiem korzyści dla klientów, wdrażając tę technologię wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.
Okna energeto® opierają się na kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:
  • "bonding inside" - specjalnych skrzydeł zaprojektowanych pod kątem wklejania szyb
  • "powerdur inside" - nowego rodzaju ram opracowanych we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.
  • "foam inside" - opcjonalna możliwość wypełniania komór profili materiałem termoizolacyjnym