Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Najcieplejsze drzwi - STOLTERM

Firma Stolpaw, czołowy producent drzwi zewnętrznych w Polsce, uzyskał najniższy na rynku wskaźnik przenikalności ciepła w drzwiach Stolterm na poziomie 0,72 Wmkw. Tajemnica nowatorskiej produkcji tkwi w wielowarstwowym panelu termoizolacyjnym. Do produkcji panelu wykorzystano piankę Koltherm o współczynniku przenikalności cieplnej λ=0,021 W/m*K oraz Aerożel Porogel Medium SPACELOFT o współczynniku przenikalności cieplnej λ=0,016 W/m*K. Substancja ta jest elastyczną, nanoporowatą matą izolacyjną. Unikalne właściwości na które składają się bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, wyjątkowa elastyczność, odporność na nacisk oraz hydrofobowość sprawiają że jest to idealny materiał wykorzystywany w ochronie termicznej. Próg wykonano z aluminium z wkładką termiczną (tzw. ciepłą).

Dzięki powyższym nowatorskim rozwiązaniom uzyskano najniższy na polskim rynku współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie UD=0,72W/m2K. Drzwi te wykonane są z drewna mahoń-meranti oraz dąb. Grubość skrzydła drzwi wynosi 92 mm. W wyposażeniu standardowym zastosowano zamek listowy najwyższej klasy C, odporny na przepiłowanie, ścięcie, rozwiercenie i inne niekonwencjonalne działania niszczące. Zaczep zamka głównego w futrynie regulowany jest mimośrodem. Dodatkowo cztery wysokiej jakości zawiasy drzwiowe umożliwiają płynną regulację w trzech płaszczyznach.

Zastosowano system pięciopowłokowy wraz z impregnacją drewna w osobnym procesie. Drzwi malowane są metodą hydrodynamiczną farbami wodorozcieńczalnymi transparentnymi wg własnej palety kolorów.

  Szczegółowe informacje na stronie www.stolpaw.com.pl