Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Poradnik przy zakupie okien drewnianych

MATERIAŁ
Nowoczesne okno drewniane POL-SKONE jest wykonane z wysokiej klasy drewna klejonego warstwowo. Najczęściej stosowane jest drewno sosnowe, dostępne są również okna wykonane z drewna dębowego i meranti. Materiałem najmniej podatnym na działanie czynników atmosferycznych jest dąb. Wiodący producenci (np. POL-SKONE) stosują do produkcji drewno specjalnie przygotowywane
w komputerowo sterowanych suszarniach.

WYKOŃCZENIE
Powierzchnia okna może być wykończona farbami kryjącymi (niewidoczne usłojenie) lub lakierami transparentnymi (widoczna struktura drewna). Każde okno POL-SKONE jest impregnowane i dwukrotnie malowane.
Okna POL-SKONE charakteryzuje również miękka linia S-SYSTEM, która oprócz niewątpliwych walorów wizualnych, zapewnia również większe bezpieczeństwo użytkowania i przedłuża jego trwałość. POL-SKONE jest również producentem okien drewnianych z okładziną aluminiową od strony zewnętrznej. Zastosowanie okładziny aluminiowej w oknach drewniano-aluminiowych znacznie wydłuża trwałość i żywotność okien w porównaniu z typowym oknem drewnianym, nadaje niezwykle estetyczny wygląd oraz daje ogromne możliwości w zakresie kreowania architektury.
SYSTEM

Najczęściej spotykany jest system o profilu ramy 68 mm, w którym skrzydła otwierają się do wewnątrz budynku. Nieliczni producenci na rynku polskim (m.in. POL-SKONE) oferują również okna w systemie skandynawskim o profilu ramy 104 mm, w którym skrzydła otwierają się na zewnątrz budynku.

SPOSÓB OTWIERANIA
Okna są dostępne jako: rozwierane (lewe lub prawe), uchylno-rozwierane, uchylne, obrotowe. W ofercie POL-SKONE znajdują się również okna typu patio, w których skrzydła mogą się składać lub przesuwać.
PARAMETRY

W oknach POL-SKONE stosowany jest pakiet szybowy 4x16x4 ze szkłem niskoemisyjnym, miękkopowłokowym thermofloat o współczynniku przenikania ciepła k=1,0 W/m2K

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pol-skone.eu