Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

POL-SKONE jest EKO

Firma POL-SKONE z Lublina, potentat w branży stolarki otworowej ma powody do dumy - jako jedyna w Polsce posiada prestiżowy Certyfikat FSC na drzwi i okna.

FSC jest niezależną, pozarządową, organizacją not -for-profit mającą na celu promowanie odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi na świecie. Została założona w 1993 roku w odpowiedzi na obawy o globalne wylesienie, FSC jest powszechnie uważany za jedną z najważniejszych inicjatyw w ostatniej dekadzie na całym świecie w celu promowania odpowiedzialnego zarządzania lasami. Etykieta FSC stanowi wiarygodne powiązanie między odpowiedzialną produ
kcją  i konsumpcją produktów leśnych, umożliwiając konsumentom i firmom podejmowanie decyzji o zakupach. Posiadanie certyfikatu FSC wskazuje, że Firma spełnia najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Etykieta FSC jest skutecznym sposobem na uznanie wśród konsumentów swoich odpowiedzialnych praktyk. Zapewnia wiarygodność w oczach klientów i partnerów biznesowych, jak również instytucji finansowych i różnych organizacji.
Warto również nadmienić, że firma POL-SKONE otrzymała ostatnio tytuł „Zielonej Marki” - to niezależny Certyfikat wyróżniający przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych logo „Zielonej Marki”.
Kontynuując wątek ekologiczny nie sposób nie wspomnieć o najnowszym oknie pasywnym firmy POL-SKONE - EC 90. Produkt ten charakteryzuję się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,77(W/m2K) dla okna 1,23 x 1,48 [m] a zastoso
wany pakiet trzyszybowy o współczynniku 0,5 W/m2K gwarantuje znaczną energooszczędność. Wysoka przepuszczalność energii słonecznej i światła dziennego pozwala na maksymalną redukcję kosztów ogrzewania. Właśnie takie produkty są idealnym rozwiązaniem w obliczu kurczących się i coraz droższych źródeł energii zewnętrznych, ropy, gazu czy węgla kamiennego. Idea pasywności domu oznacza oszczędność czasu i energii, a co za tym idzie pełną ekologię, dzięki której możemy korzystać z zasobów naturalnych czyli być w pełni przyjaźni dla środowiska.