Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

OKNOPLAST rośnie w siłę

W 2011 roku firma  osiągnęła obrót w wysokości 342 mln złotych. W porównaniu z rokiem 2010 wynik ten stanowi blisko 20% wzrost. Spółka planuje dalszy dynamiczny rozwój zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Ponadto, aby zwiększyć rozpoznawalność marki na rynku międzynarodowym, OKNOPLAST został Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan – m.in. trzykrotnego triumfatora Ligi Mistrzów.
Firma należy do czołowych producentów stolarki okiennej w Europie. W 2011 roku duży, bo aż 50% udział
w sprzedaży miał eksport. Obecnie dążymy do zwiększenia wartości naszej sprzedaży eksportowej. Jednocześnie, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku, planujemy dalsze inwestycje w Polsce – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST. Aktualnie w firmie pracuje blisko 760 osób. Moce produkcyjne fabryki w Ochmanowie to ponad 1 mln jednostek okiennych rocznie.   
Spółka działa w segmencie Premium. Firma posiada ekskluzywne salony sprzedaży pod własną marką na terenie całej Europy. Największym rynkiem zbytu firmy  oprócz Polski są Włochy. Firma jest tam obecna od 2007 roku, a jej produkty można kupić w 550 salonach. W tak krótkim czasie udało się nam wypracować pozycję preferowanego dostawcy – staliśmy się drugim najczęściej wybieranym producentem okien PVC we Włoszech. Jest to spowodowane przede wszystkim wysoką jakością, innowacyjnością i unikalnym designem naszych produktów – mówi Mikołaj Placek.
Spółka z Krakowa jest w pierwszej piątce pod względem sprzedaży okien PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 8 międzynarodowych rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Włoch i Węgier, na których posiada bardzo mocną pozycję. W krajach tych spółka posiada 1300 salonów sprzedaży pod własną marką. Dążąc do dalszego umacniania swojej pozycji na rynku międzynarodowym, firma zdecydowała się na sponsoring włoskiego klubu Inter Mediolan - została jego Top Sponsorem. OKNOPLAST jest obecnie jednym z
największych producentów PVC w Europie. Liczymy, że dzięki współpracy z tak uznanym klubem jak Inter Mediolan jeszcze bardziej zwiększymy znajomość marki na rynku międzynarodowym – mówi Mikołaj Placek.
Elementem decydującym o podjęciu współpracy przez Inter Mediolan z firmą były przede wszystkim kwestie wizerunkowe, w tym wysokie standardy współpracy biznesowej, jakie prezentuje OKNOPLAST. Istotna była również prowadzona działalność uwzględniająca ochronę środowiska i aktywności pro społeczne. Cieszy nas wsparcie spółki, która działa w całej Europie. Pod względem doboru sponsorów chcemy być klubem międzynarodowym, mającym partnerów działających w wielu branżach. Nie mieliśmy jeszcze okazji współpracować z producentem okien, dlatego cieszymy się, że nasz nowy sponsor działa właśnie na tym polu. Jesteśmy przekonani, że pomoże to w działalności zarówno na naszym rynku, jak i na arenie międzynarodowej - mówi Ernesto Paolillo, Dyrektor Generalny Interu Mediolan.
Umowa została zawarta na połowę bieżącego sezonu oraz cały następny. W jej ramach firma posiada m.in. reklamy na stadionie San Siro w Mediolanie, a  logo firmy będzie widniało na bandach podczas meczów. Ponadto spółka może posługiwać się logotypem „Top Sponsor Inter Mediolan” i zdjęciami oraz wizerunkiem piłkarzy we wszystkich swoich materiałach reklamowych.
Firma rozpoczęła działalność w 1994 roku w Krakowie. Obecnie jest jednym z największych i najbardziej uznanych producentów stolarki okiennej z PVC w Europie. Produkowane przez firmę okna, drzwi i rolety spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa,  co potwierdzają europejskie certyfikaty jakości oraz liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom, min. Godło Promocyjne „Teraz Polska”.
Firma przykłada także szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Od początku istnienia firma wspiera m.in. Stowarzyszenie „U Siemachy”,  opiekujące się dziećmi znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Galeria zdjęć z konferencji prasowej firmy OKNOPLAST - kliknij TUTAJ