Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Ponadprzeciętne osiągnięcia w zakresie ciepłych okien.

Energooszczędność   stanowi jedno z głównych wyzwań dla producentów stolarki okiennej tak w Polsce jak i na świecie. Komfort cieplny to jednak również priorytetowy element w procesie decyzyjnym klienta zwiaząnym z zakupem okien oraz istotę jego wyobrażeń  o doskonałym oknie. W związku z tym wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom naszych odbiorców w zakresie nowoczesnych i energooszczędnych okien, z przyjemnością informujemy, że okna  IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic wyróżniają się jeszcze lepszą wartością współczynnika przenikalności cieplnej.  Najnonwsze badania przeprowadzone przez CSI w Zlinie (Czechy), potwierdzają , że wspomniany wskaźnik wyraźnie odbiega od przyjętych standardów osiagając wartości jak poniżej:

Okno IGLO 5 z szybą o współczynniku U=0,7 i ramką Swisspacer uzyskało wynik Uw = 0,95 W/(m2 ∙ K)
Okno IGLO 5 Classic z szybą o współczynniku U=0,7 i ramką Swisspacer uzyskało wynik Uw = 0,89 W/(m2 ∙ K)
Okno o współczynniku Uw= 0,99 z zamkniętą roletą uzyskało współczynnik Uw=0,75

Uzyskane metodą badawczą wyniki przenikalności cieplnej dla naszych okien dowodzą, że w stosunku do metody obliczeniowej wg normy PN-EN ISO 10077-2 wartości te są lepsze o 27%.
Bogdan Gierszewski, Dyrektor Produkcji powiedział: ” Inwestycje w standardy energetyczne naszych okien z pewnością wpłyną na zadowolenie naszych Klientów  z posiadania okien wyróżniających się wyjatkową przenikalnością cieplną i wyjątkową stylistyką. Jestem przekonany, że inwestycje w rozwiązania związane z polepszeniem wskaźnika przenikalności cieplnej,  a tym samym minimalizacją strat energii spotkają się z uznaniem Klientów, którzy będą mogli cieszyć się oknami zapewniającymi im najwyższy komfort cieplny.”