Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Okna antywłamaniowe w klasie WK2

Przeprowadzono badania okien Firmy Adams w zakresie odporności na włamanie w klasie WK2. Pozytywny wynik badań potwierdzono Świadectwem od Laboratorium Techniki Budowlanej z Dąbrowy Górniczej.

Podczas badania zostały przebadane trzy konstrukcje okienne w oparciu o następujące komponenty: okucia ROTO NT WK2 i system Aluplast IDEAL 4000.
Okna zostały poddane badaniom na obciążenie statyczne z godnie z normą PN-ENV 1628, na obciążenie dynamiczne z godnie z normą PN-ENV 1629 oraz próbą włamania ręcznego z godnie z normą PN-ENV 1630. W teście statycznym na narożniki okna, punkty pomiędzy ryglowania i same punkty ryglowania wywierany był nacisk za pomocą siłownika. W teście dynamicznym na okno został wielokrotnie zrzucony 30kg worek. Natomiast trzecim badaniem była próba ręczna otwarcia okna przy pomocy określonych narzędzi. Badania te zakończyły się wynikiem pozytywnym i zostały udokumentowane Świadectwami Badań LTB. Okna antywłamaniowe w klasie WK2, to spełnienie oczekiwań klientów, którzy maksymalnie dbają o swoje bezpieczeństwo. Ograniczają one zdecydowanie w czasie możliwość włamania.

Materiały użyte w artykule pochodzą od firmy AdamS