Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Co warto wiedzieć przed zakupem okien drewniano-aluminiowychOkna drewniane z osłoną profilami aluminiowymi lub okna aluminiowo (strona zewnętrzna) – drewniane (strona wewnętrzna), w których poprzez zewnętrzną osłonę drewnianych profili ramy i skrzydła – profilami aluminiowymi (w dużej gamie kolorystycznej) – uzyskuje się pełne wykorzystanie zalet drewna (naturalne słoje i wygląd drewna – ważny w wykończeniu wnętrz) i wyeliminowanie jednej z podstawowych wad drewna tj: podatność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych (wilgoć, kwaśne deszcze, wiatr, słońce,...).

Są to okna z najwyższej półki cenowej, ale również niemalże doskonałe, okna na lata. Warto dodać, że w takim systemie profili (szczególnie dotyczy to nakładek aluminiowych) można produkować tylko okna proste. Gięcie łuków, równolegle w drewnie i w aluminium, jest teoretycznie możliwe. W praktyce – technologicznie bardzo, bardzo rzadko spotykane lub bardzo, bardzo drogie.

Warto wiedzieć! Dobry system profili aluminiowo-drewnianych musi posiadać wypełnienie z tworzywa sztucznego dla eliminacji bezpośredniego styku aluminium z drewnem, tak aby nie wystąpiło roszenie się metalu na styku z drewnem. Może wówczas wystąpić gnicie i butwienie drewna.

Okno drewniano-aluminiowe od zewnątrz ©Infookno.plDrewniano-aluminiowe okno z bezramowym skrzydłem o wyglądzie sprawiającym wrażenie, że całość wykonana jest wyłącznie ze szkła, oraz poczwórnym zabezpieczeniem to cos zupełnie wyjatkowego. System ten umożliwia nadanie oknu wyglądu sprawiającego wrażenie, iż pozbawione jest ono ram i wykonane wyłącznie ze szkła, który to wygląd można uzyskać dzięki temu, że możliwe jest osadzenie okna w taki sposób, żeby rama "zniknęła" w murze.

Szkło, ten naturalny sprzymierzeniec pozwala zadbać o perfekcyjną stylistykę połączoną z najwyższym komfortem i wieloma funkcjami gdzie termoizolacyjnośc jest funkcja kluczową, ale nie jedyną. Wewnątrz naturalne i eleganckie drewno, a na zewnątrz odporne na warunki atmosferyczne aluminium, a pomiędzy nimi pianka termiczna o wysokich własnościach termoizolacyjnych i fantastycznych parametrach. Współczynnik przenikania ciepła może spaść nawet do poziomu poniżej 0,7 W/m2K (wartość U), a współczynnik izolacyjności akustycznej może osiągnąć niesamowite 42 dB.

Jednym słowem okna drewniano-aluminiowe posiadają aluminium po stronie zewnętrznej okna, które znacznie przedłuża jego trwałość w stosunku do okien drewnianych. Drewniany profil od wewnętrznej strony okna zaspakaja wymagania estetyczne dotyczące aranżacji wnętrz i tworzy przytulną atmosferę. Okna drewniano-aluminiowe posiadają wszystkie zalety okien drewnianych, materiał naturalny, ekologiczny oraz aluminium materiał lekki, wytrzymały, długowieczny, stabilny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju szyb oraz okuć tworzą ochronę antywłamaniową, przeciwsłoneczną oraz przeciwpożarową.


Innowacyjny system

Okno drewniano-aluminiowe od wewnątrz ©Infookno.plOkna i drzwi drewniano-aluminiowe to systemy przedstawiający zupełnie nowe oblicze stolarki otworowej. To innowacja i styl, to znakomite parametry użytkowe i trwałość. To zdecydowanie najwyższy standard! Starannie przemyślana konstrukcja elementów systemu sprawia iż montaż jest szybki, prosty i pewny technicznie, choć wymaga bardzo dobrego przygotowania montażystów, najlepiej autoryzowanych.
Dzięki połączeniu drewna i aluminium, dwóch materiałów o różnej estetyce, właściwościach i parametrach technicznych, uzyskano produkt spełniający oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, o których można powiedzieć: "niemalże doskonałe".
Drewno użyte do konstrukcji okien i drzwi wprowadza ciepło, harmonię i naturalność, a nakładki z aluminium sprawiają, że produkty te są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Takie rozwiązanie pozwala na pogodzenie nowoczesnej architektury z wymaganiami i oczekiwaniami użytkowników.