Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Hit stolarki na wiosnę i lato – przeczytaj koniecznie!

Montaż, montaż i jeszcze raz montaż – on naprawdę jest najważniejszy w stolarce i dla satysfakcji Klienta.
Wielu z Państwa codziennie pisze lub dzwoni do nas w sprawie doradzenia w wyborze najlepszej stolarki, najlepszych energooszczędnych rozwiązań, optymalnych cen i wielu innych ważnych spraw związanych z zakupem stolarki. W pytaniach i generalnie w rozważaniach o stolarce brakuje naszym zdaniem zasadniczego elementu jakim jest wybór właściwego, profesjonalnego i rzetelnego montażu.
Klient, który poszukuje dobrej stolarki, może najwyżej poczytać sobie o montażu i montażystach, bo nawet w kontakcie z dilerem czy sprzedawcą stolarki o montażu nie dyskutuje się w ogóle, albo bardzo mało – wyjątek stanowi podanie ceny montażu, który może stanowić nawet 20% wartości stolarki!
Podpisując umowę  kupna/montażu ciągle nie wiemy, kto i jak będzie montował, jakich narzędzi  będzie używał, jakie techniki zostaną zastosowane, czy i jakie produkty montażowe zostaną wykorzystane, czy montaż zostanie wykonany zgodnie ze sztuką, a przy okazji wszystko zostanie po montażu sprzątnięte.
Instytut Techniki Budowlanej kilka lat wstecz sporządził tzw. rekomendację montażu, lecz dzisiaj w dobie okien energooszczędnych, ciepłego montażu, dokument nie jest aktualny, ale podobno trwają prace nad nową edycją. Tak czy inaczej jesteście więc Państwo zdani sami na siebie, może nie do końca, gdyż macie Państwo wsparcie np. w naszym konsumenckim portalu, ale nie możemy Państwu pomóc w bezpośrednim „starciu” z dilerem czy producentem stolarki.
Co więc pozostaje? Pytać, czytać, pisać do nas, weryfikować i nade wszystko nie dać się zbyć, albo jeszcze gorzej nie dać się wprowadzić w przysłowiowe "maliny". Montaż stolarki, tzn. montaż okien, drzwi, żaluzji, rolet, bram garażowych, a także parapetów czy moskitier jest nawet ważniejszy od produktu, gdyż średniej jakości produkt dobrze zamontowany będzie długo służył, a najlepszy, często również najdroższy produkt stolarki źle zamontowany może zostać po prostu zmarnowany, może źle funkcjonować i stracić swoje walory. Energooszczędne rozwiązania, do jakich zaliczamy również specjalistyczne produkty przeznaczone do montażu okien i drzwi, są odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące szczelności stolarki okiennej, a nade wszystko komfortu użytkowania przez lata.
W dobie profesjonalnych szkoleń, doradztwa, dostępu do najlepszych produktów i komponentów, używanych w montażu należy żądać autoryzacji montażu od producentów stolarki.
Należy weryfikować pracę Montażystów, sprawdzić ostatnie 2, 3 montaże, których dokonali w okolicy gdzie Państwo mieszkacie lub budujecie się, domagać się rekomendacji (od innych Klientów) i dokładnie sprawdzić z dilerem następujące elementy:
  • Co zawiera montaż i jakie komponenty zostaną użyte
  • Czy będzie to ciepły, pasywny czy zwykły montaż
  • Ile będzie ten montaż kosztował
  • Ile będzie trwał montaż
  • Jak muszą zostać przygotowane otwory montażowe
  • Kto będzie odpowiedzialny na miejscu za montaż
  • Kto odbierze montaż (musi być to osoba kompetentna)
  • Kontakt do osoby, którą będzie można prosić o dokonanie poprawek, etc.
Cena montażu bardzo się różni, nie tylko ze względu na rodzaj i techniki montażu, ale także ze względu na montowana stolarkę, np. ciężkie balkonowe drzwi przesuwne, okna i drzwi antywłamaniowe, zintegrowane systemy rolet i okien, okna nietypowe i wielkogabarytowe, itp., kosztują znacznie więcej.
Nie rzadko do montażu stolarki powinien być wykorzystywany  dźwig czy podnośnik hydrauliczny, nie wspominając o czynniku ludzkim. Czasami w montażu musi uczestniczyć nawet 6-8 osób – to wszystko kosztuje, ale jeżeli ma to być profesjonalna usługa...
Zanim wpuścimy kogokolwiek do swojego domu czy mieszkania dowiedzmy się z kim mamy do czynienia. Należy poprosić montażystów o przedstawienie się z imienia, nazwiska, poprosić o podanie nazwy firmy, telefonu komórkowego. To dla Państwa wiedza podstawowa i jak może się okazać kluczowa w razie jakichkolwiek problemów czy reklamacji, nie wspominając o bezpieczeństwie i komforcie wiedzy kto jest kto.
Jest wiele ważnych elementów w stolarce, ale montaż jest najważniejszy i o tym zawsze trzeba pamiętać!  Należy szukać ekipy montażowej, która opiera swoje działania na doświadczeniu. Montażystów dla których nowe rozwiązania nie są tylko „marketingowym chwytem” komplikującym rutynową pracę. Nie dajmy się oszukać! To my będziemy mieli dobrze lub źle zamontowane okna czy drzwi. W przypadku złego montażu - przez lata trudno będzie o tym zapomnieć.
Jeżeli masz problemy z wyborem producenta, salonu stolarki lub nie wiesz kto i jak będzie ją montował napisz do nas: biuro@infookno.pl. Bądż mądry przed zakupem!