Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Nowoczesna komenda w Nowym Sączu wyposażona w stolarkę marki WIŚNIOWSKI

30 lipca został uroczyście otwarty nowy budynek Komendy Policji w Nowym Sączu. Nowoczesny obiekt został wyposażony w najwyższej klasy okna, drzwi i fasadę marki WIŚNIOWSKI, o łącznej powierzchni ponad 1800 m2 oraz wysokiej jakości ogrodzenie wraz z bramą przesuwną.
Budowa Komendy Policji w Nowym Sączu rozpoczęła się w 2009 roku. Dostawcą okien, drzwi, fasad, bram garażowych oraz ogrodzenia z bramą przesuwną była firma WIŚNIOWSKI, która wyposażyła komendę w ponad 500 elementów stolarki otworowej. Głównym wykonawcą  inwestycji była sądecka firma Ebert. Efektem ponad dwuletnich prac jest najnowocześniejsza i świetnie wyposażona komenda Policji w Polsce. Obiekt został zaprojektowany na planie podkowy. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 9500 m2. Ponad 2300 m2 stanowią powierzchnie biurowe, na które składa się 270 pomieszczeń biurowych, 2 sale konferencyjne oraz 6 sal odpraw. Dodatkowo w budynku mieści się nowoczesna strzelnica z 4 stanowiskami ogniowymi, „niebieski pokój” do przesłuchań, siłownia i 8 cel dla zatrzymanych.
Na straży bezpieczeństwa
Nowy obiekt policji musiał spełniać najwyższe normy w zakresie bezpieczeństwa, dlatego też architekci
wykorzystali w jego realizacji najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz wykończeniowe. Zastosowana stolarka okienna i drzwiowa musiała spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa oraz cechować się wysoką jakością wykonania. Wszystkie te wymagania spełniła stolarka marki WIŚNIOWSKI. W całym obiekcie zamontowano ponad 100 par standardowych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od potrzeb i wymagań bezpieczeństwa danego pomieszczenia dobrano różne technologie materiałowe, zastosowano drzwi stalowe i aluminiowe. W miejscach podziału stref pożarowych zamontowano 55 par drzwi przeciwpożarowych, natomiast w pomieszczeniach o najwyższym rygorze bezpieczeństwa - 60 par drzwi w 3 klasie odporności na włamanie. Ponadto w ramach zlecenia zamontowano 330 okien oraz fasadę aluminiową w której zamontowano zespolenia z szybą antywłamaniową.

- Przeszklenia zewnętrznej fasady cechują się bardzo wysoką wytrzymałością - są wyposażone w szyby antywłamaniowe w klasie P4. Natomiast w miejscach o najwyższych wymogach bezpieczeństwa takich jak strzelnica zostały zamontowane szyby kuloodporne w klasie BR4MS, które gwarantują bezpieczeństwo ćwiczącym tam policjantom – mówi Czesław Matląg Dyrektor ds. Stolarki Aluminiowej  w firmie WISNIOWSKI
Zastosowana w obiekcie stolarka drzwiowa i okienna posiada świadectwa badań Instytutu Techniki Budowlanej oraz oznaczenia CE potwierdzające jakość i bezpieczeństwo użytkowania.


Pewnie i stylowo

W ramach zlecenia firma WIŚNIOWSKI dostarczyła  także automatyczne drzwi wejściowe. Zamontowane w głównym wejściu na komendę stanowią wizytówkę
instytucji. Ich solidny wygląd doskonale komponuje się z monumentalną i nowoczesną bryłą budynku. Dostępu do policyjnych garaży chronią bramy garażowe segmentowe również dostarczone przez firmę WIŚNIOWSKI.
- Bramy segmentowe marki WIŚNIOWSKI zostały tak skonfigurowane, aby gwarantować długie i bezawaryjne użytkowanie podczas intensywnej eksploatacji jakiej będą poddane w budynku komendy Policji. Ich bezpieczeństwo użytkowania zostało potwierdzone europejskim znakiem CE, spełniając najwyższe wymogi normy EN 13241-1 – mówi Michał Woźniak Kierownik Biura Konstrukcyjnego Stolarki Aluminiowej w firmie Wiśniowski.

Cały teren, na którym znajduje się budynek komendy Policji zabezpieczono ogrodzeniem w systemie WIŚNIOWSKI z bramą przesuwną. Wszystkie elementy ogrodzenia już w fazie produkcji poddane zostały najbardziej zaawansowanym metodom ochrony antykorozyjnej w postaci cynkowania i malowania proszkowego. Nowoczesny wygląd ogrodzenia świetnie współgra z prostą bryłą budynku, nadając całej inwestycji nowoczesny i prestiżowy charakter, dodatkowo podkreślając powagę instytucji. Wielość zastosowanych na Komendzie Policji w Nowym Sączu rozwiązań marki WIŚNIOWSKI to wyróżnienie dla firmy, ale także świadectwo najwyższych standardów jakościowych, które spełniają jej produkty.

Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych oraz stolarki aluminiowej i stalowej. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.
Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz za granicą.
Dewizą jest hasło „Jakość bez kompromisów”. Wysoka jakość produktów oraz usług jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów oraz podzespołów.
Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
- bramy garażowe i przemysłowe
- kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
- panele kratowe
- drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.
Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.