Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, szukając bezpiecznej bramy garażowej ?

Brama bezpieczna to brama od znanego producenta. Znana marka jest gwarancją, że nawet za 20 lat będziemy mogli kupić części do naszej bramy i zwiększyć jej bezpieczeństwo.
Taką możliwość zwiększenia bezpieczeństwa daje firma, która oferuje między innymi komplet podnoszący odporność na włamanie. Zawiera on metalowe części, przykręcane do bramy w sposób uniemożliwiający jej podważenie. Ważna jest też współpraca bramy i napędu, aby napęd miał odpowiedni zatrzask, który uniemożliwia podniesienie bramy za pomocą łomu. Podczas zamykania brama garażowa samoczynnie rygluje się w prowadnicy.Ten automatyczny system ryglujący jest rozwiązaniem mechanicznym i działa również w przypadku braku prądu. Tak wyposażona  brama pozostaje odporna na działanie wszelkich prostych narzędzi.
Bardzo istotny jest też materiał, z którego brama została wykonana. Uwagę zwrócić należy na jakość blachy i jej grubość. Im grubsza blacha – tym bezpieczniejsza brama-Wybierając bramę, warto też kierować się bezpieczeństwem jej użytkowania. Zapewniają  je specjalne zabezpieczenia przed zgnieceniem palców, uniemożliwiające włożenie ich między segmenty bramy, oraz chroniąca dłonie, zakrywająca prowadnicę, ościeżnica boczna.
Bezpieczna brama garażowa powinna też być wyposażona w mechanizm chroniący płytę bramy przed opadnięciem. Bezpieczeństwo użytkowania bramy garażowej podnosi też odpowiedni napęd. Najlepsze są napędy z niezawodnym mechanizmem rozłączającym, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę. Bezpieczna brama garażowa powinna być co pewien czas poddawana przeglądowi, a to  zapewni producent, posiadający odpowiednią sieć serwisową.We współpracy Infookno z firmą Hörmann.