Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

"Gorący montaż" to gorący temat!

„Gorący montaż” to gorący temat i chociaż może brzmi dwuznacznie, wydźwięk powinien mieć jednoznaczny a mianowicie – dobry montaż jest najważniejszy.
„Przedwiośnie” za pasem, a „syzyfowe prace” przed nami, w poszukiwaniu:
a) dobrej oferty, b) dobrego producenta, c) dobrego dilera i…d) dobrego montażu.
Z tym ostatnim nie jest ani łatwo ani dobrze.
Wydajemy klika tysięcy złotych na zakup stolarki i nie wiemy czy zaproponowano nam dobrą ofertę, a w przypadku złego wyboru narażamy się na  straty finansowe znacznych rozmiarów. Niewiele wiemy na temat producenta, nie wspominając o montażu, i jego cenie .
Pytanie: czy powierzylibyście Państwo budowę domu komuś, kto nie ma uprawnień budowlanych? czy powierzylibyście Państwo instalację hydrauliczną osobie z wykształceniem nietechnicznym i bez odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów?. A tak niestety dzieje się w przypadku stolarki. Montują ją z zasady osoby przypadkowe, nieprzeszkolone, a Państwo nie macie na to żadnego wpływu, albo o tym po prostu nie wiecie
Powierzacie Państwo majątek  w ręce „amatorów” od montażu…żeby było taniej. BŁĄD i to kosztowny błąd!
Inną sprawą są różnice w ofertach za te same usługi monterskie, a bywają one kolosalne i w dodatku nikt do końca nie wie czym są podyktowane. Nie wspominając o samej stolarce której cena czasami przyprawia o zawrót głowy! Trudno sobie racjonalnie wytłumaczyć, że koszt podobnych okien czy drzwi o zbliżonych parametrach może różnić się o 30%-40%.
Jeszcze inną kwestią są akcesoria np. rolety czy moskitiery (siatki przeciw komarom)  które mogą stanowić aż 20-30% ceny okna, a to przecież tylko akcesoria. Musimy być mądrzy przed zakupem i o tym wszystkim pamiętać szacując całkowity koszt okien, drzwi i dodatków do domu czy mieszkania.
Powracając do montażu, w ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się tzw. ciepły montaż okien i drzwi zewnętrznych, specjalnie podkreślam zwrot „tak zwany”, gdyż de facto ten prawdziwy jest ciągle rzadko stosowany.
Bywają też przypadki, w których klienci są po prostu naciągani na taką usługę, a montaż niczym się nie różni od tego standardowego, gorąco robi się klientom tylko na widok rachunku.
Niektóre ekipy monterskie jeszcze nie nauczyły się normalnego montażu, a już oferują drogą usługę potocznie nazywaną „ciepłym montażem”. Jednym słowem montaż tradycyjny czy ciepły jest bardzo, bardzo istotny i właściwie od tego, czyli od rozmowy o montażu, od wybrania sprawdzonej, autoryzowanej, rzetelnej i rekomendowanej ekipy monterskiej powinniśmy rozpocząć proces zakupu stolarki okienno-drzwiowej.
Bramy garażowe, rolety, czy żaluzje również wymagają wyjątkowych umiejętności i profesjonalnych usług monterskich, a z tym bywa bardzo rożnie. Jest lepiej niż było, ale ciągle daleko od doskonałości.
W Polsce najbardziej rozpowszechniony jest montaż okien i drzwi zewnętrznych, który opiera się na stosowaniu pianki rozprężającej (zazwyczaj poliuretanowej dozowanej za pomocą specjalnego zaworu lub pistoletu) i silikonu. Taki, raczej tradycyjny sposób montażu często wiąże się z powstawaniem mostków termicznych. Występują one zazwyczaj na krawędziach wzdłuż ram okien i ścian zewnętrznych przepuszczając ciepło i niejednokrotnie wilgoć (np. po deszczu). Ucieczka ciepła, zawilgocenie ram i glifów (to boczne ściany prostopadłe do okna czy drzwi) i pojawienie się grzybów pleśniowych to  konsekwencja złego montażu.
Żeby uniknąć sytuacji jak ta opisana wyżej, należy zastosować bardziej złożoną metodę izolacji, instalowanej stolarki . W sezonie grzewczym temperatura po zewnętrznej stronie okna może nawet o kilkadziesiąt stopni różnić się od tej panującej w domu. Oprócz tego należy uświadomić sobie różnicę wilgotności, parcie wiatru od strony zewnętrznej czy opady deszczu.
Aby prawidłowo uszczelnić okno na płaszczyźnie styku ościeżnicy ze ścianą trzeba zastosować dużo większy arsenał materiałów izolacyjnych niż tylko piankę montażową .
Uszczelnienie powinno składać się z trzech współpracujących ze sobą warstw uszczelniająco-ocieplających, a nie tylko samej pianki. Stąd nazwa – ciepły montaż trójwarstwowy.
Dobre okna to połowa sukcesu, dobry montaż to jego druga i chyba ważniejsza część .
Nawet najlepsze okna czy drzwi można zepsuć nieodpowiednim,  „amatorskim” montażem, a średniej jakości okno dobrze zamontowane może funkcjonować latami. Sztuką jest kupić dobrą, energooszczędną i funkcjonalną stolarkę za rozsądną cenę,  i mieć zagwarantowany odpowiedni montaż. W innym przypadku mogą być tylko problemy i żaden rabat nie jest w stanie tego zrekompensować, bo będzie już na to za późno.
Co rekomendujemy?
Ekipy montażowe fabryczne (pracownicy producenta okien)
Ekipy autoryzowane (dokument autoryzacji) z wcześniejszą weryfikacją wykonywanych prac (najlepiej rekomendacja innych konsumentów)
Co stanowczo odradzamy?
Ekip ogólnobudowlanych (tzw. złote rączki, i „ja potrafię wszystko…to okna nie zamontuję?”
Ekip nieautoryzowanych, niesprawdzonych, bez odpowiednich, potwierdzonych kwalifikacji, czyli tzw. ekip z łapanki (szczególnie w sezonie) - trzeba pytać o referencje (zawsze!)

Zanim kupicie i zamontujecie Państwo stolarkę odpowiedzcie sobie proszę na dwa podstawowe pytania:
czy wpuścilibyście Państwo do swojego domu osobę z ulicy, która nie jest Państwu znana? Osobę która nie jest w stanie okazać żadnych dokumentów potwierdzających jej kwalifikacje do wykonywania jakichkolwiek czynności w domu lub mieszkaniu? Czy powierzylibyście Państwo 5, 10 czy 50,000 zł (tyle może kosztować Państwa stolarka) komuś, kogo zupełnie nie znacie i nie wiecie co z tymi pieniędzmi ma zamiar zrobić, a to w końcu są Państwa pieniądze? Dobrych energooszczędnych okien i drzwi nie można montować w pośpiechu, byle jak i w dodatku drogo.
Skontaktuj się z doradcą, dopóki nie jest za późno. Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego. Zanim podejmiecie Państwo jakiekolwiek działania w sprawie zakupu stolarki warto zasięgnąć opinii eksperta.

Nie wiesz co kupić, szukasz porady, chcesz sprawdzić czy masz dobrą ofertę?
Zadzwoń lub napisz ! Pomożemy!  Tel. 608 585 771 ; e-mail: porady@stolarkavip.pl