Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

"Ciepła ościeżnica” sposobem na lepsze wykorzystanie garażu?
Garaż, który przylega bezpośrednio do części mieszkalnej lub jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat warto wyposażyć w ocieplaną bramę segmentową.
Profil z tworzywa sztucznego poprawia współczynnik izolacyjności cieplnej bramy nawet o 15 procent.

Garaż w roli przydomowego warsztatu czy komfortowego pomieszczenia, gdzie nawet zimą możemy oddawać się swojemu hobby, majsterkować lub – po ustawieniu sprzętu multimedialnego – oglądać filmy?
Hörmann przekonuje, że to możliwe, a potencjał nowoczesnych garaży rośnie dzięki wbudowanym oknom i dobrze ocieplonym bramom segmentowych, dzięki czemu coraz częściej pełnią one funkcję pracowni, studia czy nawet kina domowego.
Zaparkowanie na pewien czas samochodu na podjeździe i wykorzystanie garażu np. jako przydomowego warsztatu zimą i jesienią było dotąd kłopotliwe, wymagało bowiem korzystania z termowentylatorów do jego ogrzania. Stara nieocieplona i nieszczelna brama garażowa narażała majsterkujących w nim na przeciągi i podwyższała koszty zużycia energii elektrycznej. Wymiana takiej bramy na nową, dobrze ocieploną bramę segmentową zapewni odpowiedni komfort w garażu – pracowni czy garażowym kinie domowym. W bramę taką warto jednak wyposażyć każdy garaż przylegający bezpośrednio do części mieszkalnej. Zapobiegniemy w ten sposób ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.
Idealnym rozwiązaniem będzie tu brama LPU 40, która na całej powierzchni posiada wypełnienie izolacyjne o grubości 42 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła bramy o wymiarach 5 m szerokości i 2,1 m wysokości wynosi zaledwie 1,4 W/(m²K). To odpowiada ścianie murowanej z cegieł o grubości 24 centymetrów.
Właściwości termoizolacyjne takiej bramy można jednak jeszcze polepszyć poprzez montaż ościeżnicy z przegrodą termiczną, który umożliwia zestaw ThermoFrame. To rozwiązanie oferuje tylko Hörmann. Thermo Frame składa się ze specjalnego profilu wykonanego z tworzywa sztucznego, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku oraz podwójnych uszczelek wargowych umieszczanych z obu stron bramy i w jej górnym obszarze. Całość zwiększa izolacyjność cieplną  bramy nawet o 15 procent.
W ten sposób, bez obaw o wysokie rachunki za ogrzewanie i bez narażania się na przeciągi możemy oddawać się swoim pasjom i przyjemnie spędzać wolny czas w ciepłym, przytulnym garażu.