Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

ABC karniszy

Wypowiedź Sławomira Kacperskiego, menadżera produktu z firmy Mardom:
Karnisz, wbrew niektórym opiniom, nie jest wyłącznie drążkiem, na którym wiesza się firany czy zasłony.
Stanowi istotny element dekoracyjny, dzięki któremu można podkreślić charakter wnętrza. Pamiętajmy zatem, że karnisz powinien harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami wystroju pokoju a wybór odpowiedniego modelu powinien być dobrze przemyślaną decyzją.
Spośród karniszy wyróżniamy drewniane i metalowe, w różnorakich odcieniach. Dostępne są proste, drewniane drążki zakończone kulą, dzwonkiem, czy bardziej dekoracyjnym zakończeniem. Można również zdecydować się na karnisze w stylu rustykalnym, obudowane drewnianą, rzeźbioną ramą.
Tak jak i w innych elementach dekoracyjnych wnętrz i w designie karniszy istnieją trendy. Obecnie najmodniejsze są modele minimalistyczne i klasyczne zarazem, zwłaszcza w kolorach tzw. antyczny mosiądz czy „efekt stali nierdzewnej”. Bardzo modne są także karnisze łączące w sobie  drewno z metalem, o prostych kubicznych kształtach.
Dokonując wyboru odpowiedniego karnisza, należy przyjrzeć się także elementom gwarantującym bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania produktu, takim jak wsporniki i ich budowa. Najlepiej decydować się na modele, montowane na więcej niż jedną śrubę. Co do trendów w tym zakresie, w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup karniszy ze wspornikami otwartymi, które zdecydowanie podnoszą komfort ich używania. Dzięki nim można z łatwością zdjąć drążek i wymienić całą dekorację okienną czy poprawić samo ułożenie kółek (np. przełożyć po sztuce poza wspornik). To także idealne rozwiązanie dla tkanin z zakończeniami, które naciąga się na drążek (tunel) lub zakładanych na  modne szelki, czy przelotki.

www.mardom.com.pl