Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

ZWYKŁA SZYBA ZESPOLONA


Okna umieszczone w ścianie lub dachu miały zawsze przede wszystkim zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego w pomieszczeniach oraz widok z domu na otaczający teren. I te zadania już od wieków spełniała prawie każda pojedyncza szyba. Jednak współcześnie okna musza spełniać znacznie wyższe wzmagania. Nie tylko mają zapewniać duży dostęp dziennego światła i dobrą widoczność, ale pod względem izolacyjności cieplnej i akustycznej oraz ochrony przeciwwłamaniowej powinny się cechować parametrami zbliżonymi do ściany budynku. Wymogi te są możliwe do spełnienia. Jednakże nie każdemu Klientowi wszystkie dostępne i możliwe funkcje okien, a w szczególności szyb są potrzebne w jednakowym stopniu. Warto zatem zapłacić tylko za te cechy, które są rzeczywiście istotone lub w sposób widoczny poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach lub podwyższają poziom ich zabezpieczenia.

Szyba zespolona


To trwały, hermetyczny układ dwu lub więcej tafli szkła oddzielonych ramką dystansową, zazwyczaj o grubości 12 lub 16 mm. W przestrzeni międzyszybowej  hermetycznie zamkniętej znajduje się mieszanka gazów np. gaz szlachetny argon lub krypton i powietrze ( odpowiednio 95% i:5 %).

 Szyba standardowaGwarancję, że gaz zamknięty pomiędzy szybami jest wolny od wilgoci, daje nam wypełnienie ramki dystansowej silnym środkiem pochłaniającym wilgoć (absorbent wilgoci, sito molekularne) w postaci granulatu, którego zadaniem jest osuszanie powietrza w przestrzeni międzyszybowej. Szyby połączone są z ramką dystansową na całej długości obrzeża materiałem uszczelniającym, co zapewnia szczelność układu minimalizując przedostanie się pary wodnej do środka oraz ubytki gazu z wnętrza szyby.

Do budowy szyb zespolonych można stosować różne rodzaje szkła, dobierając w ten sposób najbardziej pożądane parametry okna.


Co oznaczają liczby 4/16/4 w szybie zespolonej ?

Odpowiedź:

  4 - grubość pierwszej tafli szkła,
16 - szerokość ramki dystansowej umieszczonej między taflami szkła i zarazem szerokość przestrzeni wypełnionej gazem np. argonem lub ksenonem
  4 - grubość drugiej tafli szkła.

Wymiary podawane są w milimetrach.Zobacz także:

- Termoizolacyjna (ciepłochronna) szyba zespolona, 

- Dźwiękochronna szyba zespolona,

- Bezpieczna szyba zespolona,

- Antywłamaniowa szyba zespolona,

- Przeciwsłoneczna szyba zespolona

- Jak świadomie wybrać okno

- Okno ważne parametry

- Okna PVC

- Okna drewniane

- Gwarancja, a niezgodność z umową