Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Z energią w przyszłość


Schüco to niekwestionowany światowy lider w produkcji kompleksowych systemów znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku. Misją firmy, realizowaną w ramach programu Energy2, jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych zarówno ludziom jak i środowisku naturalnemu.

Zrównoważony rozwój stał się podstawowym celem rozwiniętego świata. Nowe trendy w branży budowlanej, wyznaczane zarówno przez normy europejskie, jak również postępowych projektantów to energooszczędne budownictwo. Tajemnicą do rozwiązania problemu energetycznego i ekologicznego jest szóste paliwo. Za tą nazwą kryje się magazynowanie energii – obecnie więcej niż 30% zasobów energetycznych jest wykorzystywanych do zasilania kompleksów biurowych, handlowych i budynków mieszkalnych. W tym samym czasie 40% globalnej emisji dwutlenku węgla ma związek z zaopatrywaniem budynków w energię. Firma Schüco, przyczyniając się do rozwiązania tych problemów, stara się być zawsze o krok do przodu. Systemy z aluminium i PCV tej marki są dobrze znane na całym świecie z umiejętnego łączenia w sobie praktycznych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań z estetyczną perfekcją. Dodatkowo firma postawiła także na generowanie energii z w pełni odnawialnych źródeł.

Energia do kwadratu (Energy2)
Wyobraźmy sobie budynki, które działają jak samodzielne elektrownie. Skutkiem decentralizacji energetycznej będzie sytuacja, w której budowla dostarczy takiej ilości energii, która zapewni komfort wszystkim jej użytkownikom. Straty ciepła zostaną obniżone o 30% dzięki poprawie izolacyjności cieplnej przegród jakimi są okna, drzwi i fasady.
Energia pozyskiwana z paliw kopalnych będzie zastąpiona lub uzupełniona w pełni odnawialnymi źródłami jak ciepło słoneczne oraz geotermalne. Już dziś idea ta jest możliwa do zrealizowania, miedzy innymi dzięki programowi Energy2 firmy Schüco. Ten nowatorski projekt to nie tylko oszczędzanie i pozyskiwanie energii – to również niepowtarzalne wzornictwo, automatyzacja oraz bezpieczeństwo.
Firma Schüco jako pierwsza na świecie dostarcza praktycznych, kompleksowych rozwiązań, które mogą się przyczynić do zrewolucjonizowania myślenia o budynku jako całości.

Nowa generacja materiałów budowlanych

Powłoka budynku kryje w sobie potencjał nie tylko estetyczny, lecz także użytkowy. Okna o profilach aluminiowych generacji Schüco AWS, jak również system profili z PCV Schüco Corona charakteryzują się obniżonymi współczynnikami przenikania ciepła dzięki lepszej izolacyjności cieplnej. Opcja wbudowania automatyki daje możliwość zdalnego sterowania elementami fasady oraz regulowania mikroklimatu wewnątrz budynku. Dwie gałęzie produktów techniki solarnej firmy Schüco – solarotermia oraz fotowoltaika to oferta skierowana do osób i inwestorów ceniących sobie tanie źródła energii.
Współpraca architektów z firmą Schüco zaowocowała powstaniem setek śmiałych projektów fasad, przykuwających uwagę nowoczesnością i elegancją, a zarazem inteligentnych - jak chociażby biurowiec Oval Office w Hamburgu czy budynek Enercon w Magdeburgu. Realizacje Schüco to także setki tysięcy zadowolonych inwestorów indywidualnych, którzy wprowadzili systemy okienne XXI wieku do własnych domów i mieszkań.

Za Schüco International Polska Sp. z o.o.