Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Wymień oświetlenie na energooszczędne.


W okresie jesienno zimowym znacznie wzrasta pobór energii elektrycznej. Więcej korzystamy ze światła, do łask często wracają piecyki elektryczne i farelki, dodatkowo sprzęt RTV i AGD – wszystko to może sprawić, że rachunek za prąd nie będzie należał do najniższych…

Podpowiadamy jak chronić swój budżet domowy przed niepotrzebnymi wydatkami. Jednym ze sposobów jest zmniejszenie kosztów ponoszonych na światło. Nowoczesne świetlówki i halogeny pozwolą korzystać z oświetlenia jak do tej pory i cieszyć się nową jego jakością. Co najważniejsze za wszystko zapłacimy mniej niż dotychczas.
 

Jak to możliwe? Zamiana energochłonnych i mało wydajnych żarówek na nowoczesne źródła światła takie jak halogeny i świetlówki kompaktowe przyniesie oszczędności. Dr inż. Andrzej Wiśniewski, specjalista ds. technicznych firmy OSRAM: - Klienci oczekują coraz wyższej jakości  produktów i częściej zwracają uwagę na energooszczędność. Trend „eko” coraz mocnej zaznacza się na rynku. Halogeny pozwolą  zaoszczędzić 30 procent energii, zaś świetlówki kompaktowe zużywają aż 80 procent mniej prądu w porównaniu ze zwykłą żarówką. Zmiana tradycyjnych źródeł światła na energooszczędne ma zatem przełożenie na środowisko naturalne i ilość złotówek, które zostaną w naszym portfelu – mówi Andrzej Wiśniewski.Konsumenci dokonując zakupów często kierują się ceną i ze sklepowej półki biorą tańszy produkt, w rezultacie jednak płacą więcej. Po pierwsze dlatego że tradycyjna żarówka to „pożeracz energii”, po drugie często musimy je
wymieniać. Przypomnijmy sobie, ile razy po krótkim czasie użycia zmuszeni byliśmy wymienić żarówkę? Ile razy zupełnie nowa się przepaliła? Nowoczesne oświetlenie eliminuje te problemy. - Zakup odpowiedniego pod względem jakości, stopnia pobierania energii i trwałości oświetlenia, każdego roku pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dzieje się tak dlatego, że  sprzęt oświetleniowy nowej generacji odznacza się zdecydowanie lepszymi parametrami jakościowymi niż tradycyjne żarówki. Dla porównania – trwałość  świetlówek kompaktowych wynosi od 6 do 20 lat – dodaje inż. Wiśniewski.  Inwestujemy zatem w jedno oświetlenie, które będzie nam towarzyszyć przez długie lata. Więcej wydamy na początku, jednak poniesiony nakład finansowy zwraca się już w pierwszym roku użytkowania. Ile możemy zaoszczędzić przełączając się na eko oświetlenie? Najlepiej pokażą to konkretne liczby.

Wyeliminuj niepotrzebne wydatki. Wybierz energooszczędność, płać mniej za energię i ciesz się najlepszej jakości światłem. To się opłaca!
Dokładnych wyliczeń dla swojego domu możesz dokonać pod adresem www.osram.pl/energooszczędny_dom