Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Wymarzone okna

Wybór okien

Często zastanawiamy się jakie okna najlepiej wybrać – drewniane, PCV, a może aluminiowo-drewniane? Czy zdecydować się na standardową konstrukcję, czy też wybrać bardzo popularne ostatnio okna energooszczędne.

Dokonując zakupu w przedsiębiorstwie tym nie jesteśmy więc skazani na wybór jednego konkretnego produktu ale możemy zdecydować się zarówno na jeden z wielu profili okna, jak i drewno z którego mają być one wykonane oraz dowolnie kształtować jego oszklenie, czy też rodzaj zastosowanych okuć.

Wielką popularnością cieszą się ostatnio tzw. „ciepłe okna” firmy Gebauer. Są to okna energooszczędne, które pozwalają (według badań Instytutu Budynków Pasywnych) zaoszczędzić większość z traconej poprzez stolarkę okienną energii cieplnej, a także które zgodne są z aktualnymi unijnymi wytycznymi. Więcej o oknach energooszczędnych firmy w zakładce Energooszczędność z klasą.


Czasami jednak nasz wymarzony projekt uwzględnia nie tylko standardową stolarkę okienną. Czy wówczas musimy rezygnować z naszych planów obawiając się niemożliwości wykonania założonych rozwiązań lub wysokich kosztów? Oczywiście, że nie!

Projekt idealny

Projektując swój wymarzony dom nie zawsze w pełni odpowiada nam standardowa stolarka okienna. Coraz częściej korzystamy z pomysłów architektów i innych innowacyjnych rozwiązań tworząc w zasadzie specyficzne konstrukcje. Wówczas potrzebujemy producenta, który zagwarantuje nam możliwość wykonania stolarki nietypowej lub na zamówienie.
Zgodnie z wymaganiami poszczególnych klientów, a także oczekiwaniami architektów Zakład Stolarski Gebauer zaproponować nam może pełną gamę wzorów i kształtów stolarki okiennej. W swojej ofercie firma Gebauer posiada między innymi okna o specyficznych kształtach. Zamówić więc możemy zarówno okna prostokątne, jak i trójkątne, a także trapezy, łuki, okręgi oraz okna w formie wielokątów.Architekci coraz częściej wykorzystują w swoich projektach przeszklenia na całej wysokości kondygnacji. W takim przypadku idealną propozycją wydają się być okna przesuwne. Konstrukcja taka nadaje się wprost idealnie jako wyjście z pomieszczenia, np. salonu na taras, czy też do ogrodu. Zastosowane bardzo duże przeszklenia, po otwarciu pozwalają nam cieszyć się bliskością natury. W ten sposób skonstruowane wyjścia powodują, że ogrody „wpływają” do naszych domów. Okna przesuwne  posiadają  „niski próg” a także możliwe jest zastosowanie automatyki czyli samoczynnego zamykania i ryglowania okien Patio

W przypadku, gdy tradycyjne skrzydła okien  zajmują zbyt  dużo miejsca, alternatywą są okna harmonijkowe. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco wiele miejsca na zainstalowanie drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych. Okna harmonijkowe świetnie się nadają do zastosowania wnętrz wąskich .   Sprawdzają się na przykład w ciasnych jadalniach , kawiarniach . Możemy dzięki nim otworzyć się na świat co stwarza niepowtarzalną atmosferę domu . Sprawiają również wrażenie „składanych ścian” i stanowią także optymalne przejście z wnętrza do świata zewnętrznego. Ponadto potrafią zmienić Państwa balkon czy taras w pokój całoroczny.

Indywidualny i niepowtarzalny charakter budynku stwarzają okiennice zamontowane bezpośrednio do okna ,lub  do monobloku czy  ściany budynku .Proponujemy Państwu dopasowanie wzoru okiennic do architektury budynku.Mamy w ofercie okiennice do budynków zabytkowych , stylowych kamieniczek , klasycznych  domów a także nowoczesne rozwiązania okiennic przesuwnych  do nowej architektury połączone z elewacjami drewnianymi budynków .