Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Wizyta Premiera Waldemara Pawlaka w Druteksie


DRUTEX S.A.  jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie ogłosił, że w piątek 5. marca zarząd firmy podejmował Premiera Waldemara Pawlaka. Odwiedziny były okazją do zaprezentowania produktów Drutex-u oraz  nowoczesnych technologii wykorzystywanych w procesach produkcyjnych.

Wizyta umożliwiła Premierowi bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwem, które w okresie trudnej sytuacji rynkowej  osiągnęło imponujące wyniki sprzedażowe na rynku krajowym – 295 mln zł przychodów oraz na rynkach zagranicznych – 40%eksportu,  powiększając jednocześnie zatrudnienie do 1250 osób.


Premier zapoznał się z dwudziestopięcioletnią  historią firmy, wysokiej jakości  technologiami i aktualną ofertą  w zakresie stolarki okienno-drzwiowej. Zarząd przedstawił wszystkie etapy powstawania okien, zaczynając od produkcji profili, a kończąc na gotowym produkcie. Premier, jako inżynier z wykształcenia wykazywał duże zainteresowanie procesem produkcyjnym i doskonale orientował się w prezentowanych mu innowacyjnych rozwiązaniach związanych z nowoczesną technologią, a przede wszystkim rozwiązaniami energooszczędnymi stosowanymi w oknach. Uwagę Premiera zwrócono również na kwestie związane z podnoszeniem wydajności i efektywności produkcyjnej na każdym etapie wytwarzania czy zarządzania jako istotny element wzrostu funkcjonalności Drutex-u.

Leszek Gierszewski, Prezes Drutex-u powiedział: Było nam bardzo miło mi gościć Premiera i móc zapoznać go z naszymi produktami oraz wdrażanymi rozwiązaniami technicznymi. Myślę, że szczególnie cenna była zarówno dla nas jak i samego Premiera  wymiana poglądów i dyskusja na temat polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności przedsiębiorstw oraz rozwiązań regionalnych wspierających działalność firm. Drutex jako europejska firma ceni przede wszystkim biznesową  rzetelność, wiarygodność i zasady „fair play” i wierzę, że inwestycje w rozwój i zorientowanie na poprawę efektywności zostały docenione również przez samego Premiera.