Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Wirtualna rzeczywistość w architekturze

Firma FAKRO – jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce (nagrodzona w br. kamertonem innowacyjności) prowadzi serię spotkań skierowanych głównie do architektów i projektantów przedstawiając firmę, oraz swoje najnowsze produkty w zupełnie innej formie – prezentacji stereoskopowej (3D).
Po raz pierwszy w Polsce wykorzystano technikę projekcji trójwymiarowej do prezentacji produktów w branży budowlanej. Efektowna prezentacja produktów z możliwością różnych konfiguracji wzbogaca proste przeglądanie danych, oraz pozwala na elastyczne prowadzenie prezentacji na wirtualnych modelach. Technika 3D zastępuje płaskie, często abstrakcyjne rysunki interaktywnymi modelami przestrzennymi i po raz pierwszy umożliwia oglądającym szczegółowe poznanie zastosowanych w oknach dachowych FAKRO rozwiązań konstrukcyjnych i szczegółów technicznych.
    Aplikacje oparte o wirtualną rzeczywistość, w której została wykonana prezentacja produktów FAKRO znajdują też zastosowanie w architekturze i budownictwie. Mogą stanowić istotne wsparcie dla architekta czy inwestora w przygotowywaniu koncepcji oraz sporządzaniu wariantów wykonania projektu, zapewniają szybszy zwrot nakładów inwestycyjnych i zwiększają skuteczność.
    Pierwsza seria spotkań obejmuje 12 miast i zakończy się w czerwcu br.  W siedmiu spotkaniach, które się dotychczas odbyły uczestniczyło ponad 500 architektów. Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem innowacyjnego sposobu przedstawienia produktów, oraz wprowadzonych przez FAKRO nowych standardów zarówno w oknach dachowych jak i w technice prezentacji.