Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Wielka inwestycja w okna PVC

Infookno.pl: Panie Henryku, widzę, że ten rok służy firmie AdamS. Późną wiosną zaskoczyli Państwo branżę „gorącymi oknami” Passiv-Line a teraz słyszymy o ogromnej inwestycji w Barczewie.
H. Pędzich: Zgadza się, rok 2009 służy mojej firmie pod każdym względem: sprzedaży, inwestycji, marketingu. W sierpniu zakupiliśmy nieruchomość zabudowaną halami produkcyjnymi o powierzchni ponad 5500 m2, zlokalizowaną w Barczewie, gdzie zostanie uruchomiona produkcja okien. Wszystkie prace budowlane są już na ukończeniu tj. prace malarskie, instalacyjne. Zakupiliśmy maszyny m.in.  linie zgrzewająco-czyszczące, piły i wiele innych specjalistycznych urządzeń. Jeżeli wszystko pójdzie według planu, to produkcja zostanie uruchomiona jeszcze w 2009 roku.

Infookno.pl:  Jakiego typu okna będą produkowane w Barczewie? Czy to będzie produkcja okien Passiv-Line?
H. Pędzich: Nie, nasze dziecko Passiv- Line zostaje na miejscu. Tu mamy fachowców i ludzi, którzy już czynnie uczestniczą w procesie produkcji. Doszliśmy jednak do momentu, kiedy należy rozdzielić  produkcję – postanowiliśmy, iż bardziej skomplikowane okna m.in. okna na eksport w wielu kombinacjach i właśnie linia do Passiv-Line zostaje w Mrągowie, zaś w Barczewie będziemy zatrudniać nowy personel, który będzie pracował przy produkcji masowej tj. pod inwestycje, budownictwo wielorodzinne. itp. Planujemy produkcję około 600 okien dziennie, okien w dobrej cenie i jakości firmy AdamS.

Infookno.pl: Czy już wiadomo, na jakim profilu będzie realizowana produkcja w Barczewie?
H. Pędzich: Nie mogę jeszcze nic deklarować, gdyż wciąż trwają rozmowy z systemodawcami.

Infookno.pl: Panie Henryku, jak Pan ocenia rok 2009 w firmie AdamS?
H. Pędzich: Na razie nie możemy narzekać, pracujemy na dwie zmiany i czasem musimy pracować w soboty. Może ilość okien jest faktycznie nieco mniejsza, ale za to realizujemy coraz bardziej skomplikowane zamówienia. Wciąż otrzymujemy zlecenia od dealerów na duże inwestycje, dlatego też nie odczuwamy jakiegoś większego zastoju, o którym mówi branża. Eksport utrzymuje się nadal na tym samym poziomie, stanowiąc 45% całej produkcji.

Infookno.pl: Panie Henryku, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na pierwsze okno wyprodukowane w zakładzie w Barczewie. Dziękuję za rozmowę.


Dopisek Redakcji.

Inwestycja, o której mowa, czyli kolejny zakład produkcyjny firmy AdamS, pochłonie kilkanaście milionów, w małej części zostanie zfinansowany przez realizowane 2 projekty Unijne: w ramach regionalnych programów Innowacyjny produkt i Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.
W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, zaś  docelowa produkcja przekroczy 150,000 jednostek okiennych na rok
.