Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Świetliki - słońce w całym domu

  Okna dachowe stosowane są już powszechnie w budownictwie. żdobyły uznanie w oczach zarówno architektów, inwestorów jak i wykonawców. Posiadają dwuramową konstrukcję, najczęściej montowane są w zasięgu ręki, tak aby były łatwo dostępne dla użytkownika. Stosowane są przede wszystkim  w budownictwie mieszkaniowym we wszystkich typach pomieszczeń na poddaszu. 
   

Świetliki są to produkty o jednoramowej konstrukcji, nieotwierane, wykonane z drewna sosnowego, wyposażone na zewnętrzną szybę hartowaną i charakteryzujące się nowatorskim sposobem montażu. Świetliki polecane są do pomieszczeń, gdzie okno montowane jest na dużej wysokości, poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika. Ponadto świetliki nie wymagają szczególnych zabiegów kosmetycznych i konserwacyjnych. Z tego względu w oknach tych nie jest potrzebna funkcja obrotowa, służąca przede wszystkim do mycia szyby zewnętrznej.
W pomieszczeniach, w których oprócz doświetlenia wymagany jest również napływ powietrza, np. w kuchniach, są na rynku świetliki dwuramowe otwierane uchylnie, które standardowo wyposażone są w moskitierę. Mogą być obsługiwane ręcznie lub elektrycznie.

Najważniejszą funkcją świetlików
jest doświetlenie pomieszczenia. Ze względu na miejsce zamontowania i dużą powierzchnię przeszklenia, doskonale spełniają swoje zadane dostarczając odpowiednią ilość naturalnego światła do wnętrza budynków (klatki schodowe, hole, antresole). Idealnie sprawdzają się jako dodatkowe doświetlenie budynków przemysłowych, np. hal produkcyjnych, magazynów czy garaży.

Świetlik3Obecnie świetliki znajdują kolejne zastosowanie, a mianowicie moga być wykorzystane do oświetlenia piwnic światłwm naturalnym. Właśnie tam coraz częścij urządzamy nowoczesne pomieszczenia przeznaczone do celów rekreacyjnych: sale fitness czy gabinety odnowy biologicznej. W piwnicy powstają baseny, jacuzzi czy sauny. Piwnica kojarząca się do tej pory z ciemnym i niewykorzystanym pomieszczeniem, może zmienić się w atrakcyjne miejsce, w którym cała rodzina będzie aktywnie spędzać czas. Poprzez zastosowanie świetlików, do wnętrza wpadać bedzie światło dzienne, a użytkownicy będą mogli cieszyś się widokiem na niebo.

Udostępnione przez Fakro Sp. z o.o.Zobacz także:

- Jak świadomie wybrać okno

- Okno ważne parametry

- Okna PVC

- Okna drewniane

- Ogrody zimowe

- Okna inne

- Szyby zespolone

- Gwarancja, a niezgodność z umową