Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Megasensacja w branży

W tym tygodniu powstało zupełnie nowe Stowarzyszenie Producentów Stolarki.

Wiadomość jest z pewnością sensacyjna, gdyż może to być pierwszy krok to stworzenia super grupy producentów stolarki, która w konsekwencji uporządkuje ten rozchwianyny polski rynek, więcej, nada jemu właściwe oblicze i rytm. Z poufnych informacji, które zdobył portal stolarVIP.pl wynika, że wśród firm wchodzących w skład nowej organizacji są tacy znani producenci jak: Sokółka, Jezierski, Bracia Bertrand, Stolbud Włoszczowa i wiele innych. Szczegóły będą nam znane już niedługo a mianowicie na początku przyszłego tygodnia po rozmowie z Prezesem  nowego Stowarzyszenia.

A co na to istniejący Związek, jaka będzie jego reakcja, czy firmy, producenci stolarki  zrzeszeni w Związku będą przechodzić do nowej organizacji ? Mam, nadzieję zapytać o to i inne ważne sprawy, Prezesa Janusza Komurkiewicza ze Związku Polskie Okna i Drzwi, i to już wkrótce.

Czy to będzie organizacja konkurencyjna dla Związku Polskie Okna i Drzwi, czy tylko wspomagająca, tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że jako Stowarzyszenie  z natury formalnej musi mieć Statut i misję, a misją tego typu organizacji nie jest tylko i wyłącznie reprezentowanie pracodawców, lecz również lobbowanie z lepszą stolarką, lepszym prawem, lepszą jakością, np. certyfikowaną stolarką, czy przepisami dotyczącymi nowych regulacji prawnych o zastosowaniu stolarki w domach i obiektach publicznych.

Czytaj więcej.....


http://www.stolarkavip.pl/