Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Rynek leci w dół

bez okienCytat: Prezes Polnordu: "Sprzedaż mieszkań może spaść nawet o 70 proc! Zmiany już są widoczne. Od kilku tygodni wydłużają się procedury kredytowe. Według prezesa Ganta największy problem może być ze sprzedażą kilkudziesięciometrowych mieszkań z tzw. średniej półki. Według Jarosława Szanajcy niektóre banki popadają w skrajności. Poważne spowolnienie może potrwać jeszcze cały przyszły rok. Duże firmy deweloperskie przetrwają, mniejsze mogą nawet zbankrutować” . Koniec cytatu

CYTATY INTERNAUTÓW A PROPOS RYNKU BUDOWLANEGO (z oknami i drzwiami…)


Cyt: „Zostały sztucznie napompowane przez łatwo dostępne kredyty. Ale nie można cały czas budować i kupować na kredyt, od czasu do czasu rynek mówi "sprawdzam", i wtedy ceny się urealniają. Nam jeszcze nadal daleko do realnych cen. Zacznijcie, państwo deweloperzy, sprzedawać mieszkania po realnych kosztach budowy plus uczciwa marża, a wtedy ludzie zaczną kupować  mieszkania.”
Cyt: „Najgorsze jest to że jesteśmy liderem w kraju co do ilości niesprzedanych mieszkań. Myślę że nadchodzący rok będzie rokiem zastoju. Wszystko przez sztucznie rozdmuchany rynek spekulacyjny.”
Cyt: „Warszawa - zarobki średnio dwa razy wyższe, budżet inwestycyjny miasta ponad 4 razy większy. Wieżowców się buduje kilka. Do tego Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz Metro, Kraków - też na wyższym poziomie finansowym, oraz kulturalnym. Gdańsk najwyższa średnia zarobków w Polsce, Wrocław na przykład to tylko marketing i fabryczne linie montażowe”
Cyt: „Ile można jechać na popycie napędzanym kredytami? I nie tylko o mieszkania chodzi. PKB ciągle 3-4 razy niższe niż na Zachodzie, a  poziom konsumpcji podobny. To i musiało dupnąć wcześniej czy później. A teraz czas na korektę…
  1. Ceny mieszkań maks 20% w dół.
  2. Pensje około 15% w dół.
  3. Inne ceny, ze względu na spadek popytu 15-20% w dół.
Obostrzenia w uzyskiwaniu kredytów JAKICHKOLWIEK. Nie będzie życia ponad stan i się wszystko unormuje. Warunek: Utrzymanie tempa wzrostu PKB”.
Cyt: ”Jakiś jeden czy drugi facet wymyślił sobie, że tłum ludzi będzie chciał zamieszkać w mrówkowcu za średnio 15 tys. za m2, no cóż życie zweryfikuje te marzenia, pewnie za 5-6 tys. znajdą się chętni, a i pan Developer na tym zarobi, mniejszą łyżeczką trzeba jeść, bo zadławić się można”.
Cyt:” na kredyt i tak już za późno. Po takim kryzysie jaki mamy, już żaden bank nie da 100 procent kredytu. Nie, i to co najmniej  przez dwa lata. Potem może zliberalizują, ale będzie drogi. Nie mniej, jest i pozytywna strona. Mieszkania stanieją i to dużo. Z tego się cieszcie. Nawet jak ktoś wam powie, że nie, bo nie będą budować. Będą budować będą taniej i lepiej. Zadowolą się ludzkimi marżami. Materiały stanieją, praca i działki też. Ale potrwa to rok może 2 lata”.
Cyt: Nie potrzeba cwaniaków żałować, niektórzy mieli przebicie ponad 1000 procent, a te ruiny co przekazywali są mniej warte niż wielka płyta z PRL, znam przypadki ze po trzy piętra leli przy 24stopniowym mrozie, a beton wiąże maksimum przy 5 stopniach mrozu, ja bym sie tam nie wprowadził a oni sprzedawali naiwniakom te mieszkania po 10tys. za metr!!!!!!i to w stanie surowym!!!! tylko Polsce możliwe są takie parodie bo nie ma państwa, nie ma kontroli i koniki hasają po łączkach!!!!Tyle wybrane cytaty internautów z różnych forów dyskusyjnych. Jaka jest rzeczywistość wszyscy możemy się sami przekonać w miejscu gdzie żyjemy, pracujemy czy odwiedzamy. Nic nie dzieje się bez przyczyny, ale i bez skutku na krótszą i dłuższą metę. Z pewnością rynek okien i drzwi zostanie również dotknięty tą niekorzystną sytuacją, warto o tym pomyśleć i zacząć działać, zdecydowanie i konsekwentnie.
Wszyscy nie stracą, będą też wygrani, jak w każdej kryzysowej sytuacji. Czy to będą Państwa okna i Państwa firmy? Decyzja zależy zawsze od tych, którzy i wiedzą i chcą dostosować się do zmieniających się warunków,  tych którzy intensyfikują działania marketingowe, czy tych po prostu, którzy skuteczniej wydadzą pieniądze, bo pieniądze trzeba wydać tak czy inaczej. Okna i drzwi nie sprzedadzą się same! Rynek jest taki, jaki sami Państwo widzicie i doświadczacie!
My, czyli portal www.infookno.pl jesteśmy do Państwa dyspozycji i gotowi Państwu pomóc w wypromowaniu Państwa produktów i firm, trzeba tylko tego chcieć. Jesteśmy skuteczni, nasza oferta wychodzi naprzeciw wszystkim firmom, które operują na rynku tak ogólnopolskim, jak i regionalnym, a działania promocyjne naszego portalu zaspokajają zróżnicowane potrzeby takich firm.
Nasze hasło przewodnie czyli: „Wszystko co musisz wiedzieć o oknach, jak i gdzie dobrze kupić dobre okna” pozostaje zawsze aktualne, tak dla przysłowiowego „Kowalskiego” jak i dla branży, która jeżeli tylko chce, to może skutecznie wypromować.. i sprzedać z zyskiem swój produkt.
Nasz portal odwiedzają ci Klienci, którzy z pewnością poszukują okien, a ciągle jest ich kilkanaście tysięcy miesięcznie.
Wybór należy do Państwa!

Z poważaniem,
Infookno.pl

P.S.
W sierpniu b.r. rozpoczęliśmy nowy projekt, we współpracy z miesięcznikiem „Forum Branżowe” pt. „VIP branży – najlepsi producenci, najlepsze produkty”.
Już za kilkanaście dni nastąpi pierwsza odsłona tego projektu – publikacja wyników. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa oraz kolejne, planowane przez nas, zostaną bardzo przychylnie przyjęte przez branżę, a Klienci będą mieli lepszy i łatwiejszy wybór.

Zapraszamy do reklamy w Infookno.pl