Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Roto PatioLife
Drzwi tarasowe na różne sposoby
Wraz z nadejściem ciepłych dni życie domowników przenosi się na zewnątrz. Komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu zapewni dobrze zaprojektowany taras. Możemy się na nim opalać, biesiadować z przyjaciółmi czy bawić z dziećmi. Roto radzi, by przy wyborze drzwi tarasowych zwrócić uwagę na sposób ich otwierania i na wielkość.


Drzwi przesuwne
Aby taras dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba go w odpowiedni sposób połączyć z budynkiem. Głównie chodzi o uzyskanie szerokiego wyjścia na zewnątrz. Tendencja do stosowania jak największych przeszkleń i otwierania się na otoczenie sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się tarasowe drzwi przesuwne. Jeśli interesują nas naprawdę duże przeszklenia, odpowiednie będą okucia Roto Patio Life, które umożliwiają zamontowanie skrzydła o szerokości do 3225 mm i wysokości do 2670 mm. Może ono ważyć nawet 400 kg, a mimo to jego obsługa jest lekka i bezproblemowa. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia Drive, która pozwala na zamontowanie napędu elektrycznego całkowicie ukrytego w podłodze. Umożliwia on automatyczne przesuwanie, ryglowanie i mikrowentylację. Szerokie otwarcie pomieszczenia wywołuje wrażenie, że taras wchodzi do środka domu.


Drzwi harmonijkowe
Zastosowanie systemu drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu zniknąć może praktycznie cała ściana. Roto Patio 6080 pozwala uzyskać przejście o szerokości aż do 6 m. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo warto zwrócić uwagę na wysokość i jakość progu dzielącego wnętrze domu i taras. Jeśli zdecydujemy się na niski próg z izolacją termiczną, w przejściu nie będzie wystawać żadna przeszkoda, o którą można by się potknąć. Pamiętać też trzeba, że drzwi tarasowe muszą być szczelne. System progów Roto BKV Eifel zapewnia nie tylko próg o minimalnej wysokości (zaledwie 2 cm), ale też skuteczną ochronę przed zimnem, wilgocią i wodą.