Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Rośnie eksport Stolbudu Włoszczowa

Produkty Stolbudu Włoszczowa nabywa coraz więcej klientów za granicą. W rezultacie pomimo spowolnienia gospodarczego Stolbud realizuje plany sprzedażowe na zagranicznych rynkach.  

Od początku tego roku firma rozpoczęła ekspansję na rynki wschodnie, w tym szczególnie rosyjski. Przez blisko pół roku ciężko pracowaliśmy nad rozpoznaniem potrzeb konsumentów na wschodnich rynkach – mówi Łukasz Janik, kierownik Działu Eksportu Stolbud Włoszczowa S.A. Prowadziliśmy rozmowy handlowe, przygotowywaliśmy oferty, analizowaliśmy specyfikę rynku. Teraz mamy tego widoczne efekty.

W Rosji największym zainteresowaniem cieszą się okna drewniane Capital. Klienci doceniają ich stabilną konstrukcję i doskonałe parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej.  Ponadto w Rosji i krajach nadbałtyckich uznaniem cieszą się okna skandynawskie (wykonane z drewna i otwierane, inaczej niż popularne w Polsce okna, na zewnątrz). Odbiorcy cenią w oknach skandynawskich odporność na  ekstremalne warunki atmosferyczne i wysoką funkcjonalność dodaje Łukasz Janik.

Liczba zamówień eksportowych trafiających do włoszczowskiego producenta systematycznie rośnie. Jak mówi kierownik Działu Eksportu Stolbudu - dzięki dużemu zainteresowaniu nie tylko realizujemy plan sprzedaży na rynki zagraniczne ale również mamy perspektywę jego przekroczenia

Artykuł Sponsorowany