Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Rolety do okien dachowych


Rolety wewnetrzneRolety są idealnym rozwiązaniem na okna dachowe. Dla różnych okien dachowych proponujemy odpowiednie rozwiązania. Rolety w systemie kasetowym powinny być wykonane z materiału, który w swoim składzie zawiera poliester, gdyż tylko wtedy roleta nie będzie się kurczyć pod wpływem słońca.

System kasetowy

W tym systemie roleta jest umieszczona w bocznym profilu, co całkowicie zapobiega przenikaniu światła bokami. Profile boczne działają dodatkowo jako system hamujący, dzięki czemu roleta zatrzymuje się na żądanej wysokości. System kasetowy umożliwia swobodne sterowanie i zapewnia nienaganny efekt zaciemniający. Rolety w tym systemie zostają wyposażone w mechanizm sprężynowy, który umożliwia montaż na ramie okiennej o max szerokości i wysokości 150 cm oraz głębokości wpustu przynajmniej 4,5 cm. System dotyczy ram okiennych nachylonych do szyby pod kątem 90° i 96° . Maksymalny kąt pochylenia okna wynosi 45°.

Kaseta z ozdobną maskownicą - montaż na ramie okiennej i na ramie okiennej 90°

Ten system kasetowy wyposażony został w ozdobną maskownicę. System kasetowy sprawia, że roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości. Roleta jest wyposażona w mechanizm sprężynowy. System kasetowy do montażu na ramie dostępny jest w kolorze aluminium lub białym.

8 x skuteczniejsza ochrona przed upałem

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznego, upalnego lata. Jednak nadmiar słońca bywa czasem uciążliwy. A przecież domowe zacisze to miejsce gdzie chcemy odpocząć od zgiełku, hałasu a latem - także od upału. Jak zatem można zapobiec nagrzewaniu pomieszczenia na poddaszu Wprawdzie okna dachowe znacznie zwiększają ilość naturalnego światła i zapewniają wspaniałe widoki, ale latem pomieszczenia na poddaszu szczególnie narażone są na nagrzewanie. Dlatego ważne jest aby w nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej stosować akcesoria zewnętrzne. Optymalnym rozwiązaniem jest markiza, która zatrzymuje promienie słoneczne już przed szybą i nie pozwala im przeniknąć do wnętrza pomieszczenia. Łatwa w montażu i obsłudze markiza chroni przed nadmiarem ciepła, skutecznie zacienia wnętrze a jednocześnie nie zasłania całkowicie widoku na zewnątrz. Przede wszystkim jednak markiza  to bardzo dobra ochrona przed nagrzewaniem  za przystępną cenę.

Skąd wiadomo, że to właśnie dodatki zewnętrzne są najlepszą ochroną?

WykresBadania przeprowadzono w jednakowych pomieszczeniach, w których od strony południowej zamontowano okna dachowe osłonięte różnymi akcesoriami. Przedstawione na wykresie wyniki badań jednoznacznie określają, że akcesoria zewnętrzne (roleta, markiza) najlepiej chronią przed upałem. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca.

A co z dekoracją pomieszczenia?

RoletyJuż wiemy, że przed upałem najlepiej ochroni nas markiza lub roleta zewnętrzna. Teraz czas zadbać o wystrój poddasza. Najczęstszym powodem dla którego decydujemy się na zakup akcesoriów wewnętrznych jest dekoracja pomieszczenia. Wcale nie łatwo udekorować okno umieszczone w skośnej ścianie. Spośród szerokiej gamy akcesoriów wewnętrznych każdy może wybrać coś dla siebie w zależności od wystroju i charakteru pomieszczenia.
Mieszkając na poddaszu możemy cieszyć się dużą ilością światła. Wystarczy tylko nad nim zapanować, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój i przytulną atmosferę. Zaciemnienie zapewni roleta zewnętrzna lub roleta wewnętrzna, co jest niezwykle ważne w sypialniach lub pokojach dziecięcych. Jeżeli w pomieszczeniu nie potrzebujemy zaciemnienia należy zamontować roletę, zasłonę plisowaną , albo żaluzję .
Romantyczna sypialnia, nowoczesna kuchnia, czy bajkowy pokój dziecięcy? Nic prostszego. Oryginalne akcesoria wewnętrzne  to magia kolorów, wzorów i faktur, nieskończona fantazja wyboru, to odpowiedni nastrój o każdej porze dnia i nocy.
Markiza zewnętrzna i dodatek wewnętrzny zamontowane na jednym oknie dachowym to optymalny zestaw akcesoriów, które chronią przed nadmiernym ciepłem, światłem a także dekorują wnętrze.
Montaż akcesoriów jest łatwy i szybki. Wszystkie dodatki montowane są od strony pomieszczenia, bez potrzeby wychodzenia na dach. Dodatki można wygodnie obsługiwać ręcznie, ale dostępne są również akcesoria elektryczne sterowane za pomocą przełącznika lub pilota.
Akcesoria do okien dachowych można kupić w punktach sprzedaży na terenie całego kraju .

Na podstawie materiałow firmy FAKRO