Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Kilka dodatkowych uwag przed zakupem okien.

Okna domu, czy mieszkania, nowe czy na wymianę ? A może nowe mieszkanie od dewelopera? Okna na poddasze, do salonu, kuchni czy do sypialni ? Mają zachwycać, dekorować, inspirować, mają być nowoczesne, funkcjonalne, trwałe i piękne.

1. Sprecyzuj swoje potrzeby, przeanalizuj swoje możliwości (również finansowe), swoje oczekiwania i termin realizacji montażu. Czy bierzesz pod uwagę zakup okien markowych, nowoczesnych, modnych, ze specjalnymi szybami, zabezpieczeniami, akcesoriami ?

2. Zbierz maksymalnie dużo informacji, skorzystaj z Internetu, pism branżowych, porównaj oferty, odwiedź punkty handlowe, bądź rozważny i nie śpiesz się. To poważna inwestycja.

3. Dopilnuj właściwego montażu, konserwuj z głową i instrukcją.

Okna w nowym domu sprawa prosta na pozór, ale czy Ty sam lub Twój architekt znacie Twoje potrzeby i oczekiwania jeśli chodzi o wielkość, kształt, kolor, rodzaj ramy, funkcje jakie okna mają spełniać.
Czy mają to być okna uchylno-rozwieralne, czy tylko uchylne, a może tzw. fixy, balkonowe, jedno lub dwuskrzydłowe.
Czy mają być bezpieczne, antywłamaniowe, przeciwsłoneczne, a przy okazji czy ramy mają być białe, kolorowe, PVC, drewniane, aluminiowe, a w końcu - czy na początku super- energooszczędne, trwałe, nowoczesne, eleganckie, niedrogie, bez przesady, to mają być dobre okna.

Wymiana starych na nowe

Dlaczego wymieniamy, czego oczekujemy od nowych okien?
Czy bierzemy pod uwagę wielu funkcji, które teraz są dostępne, np. okna antywłamaniowe, przeciwsłoneczne, itp.
Czy chcemy odświeżyć wnętrze, zmienić całkowicie wygląd, czy bierzemy pod uwagę zakup okien dwukolorowych (inny kolor na zewnątrz a inny wewnątrz), czy chcemy płacić niższe rachunki, czy chcemy mieć coś co jest modne, a przy okazji bardziej funkcjonalne?

Remont


Tutaj wymagane jest szczególne planowanie, tak żeby wymiana okien była i efektywna i efektowna. Każdy remont to poważne wyzwanie dla inwestora, a niejednokrotnie też dla architekta lub konsultanta.

Pytania podobnie jak przy budowie nowego domu lub wymianie okien pozostają niemalże te same, czy pomieszczenia zostaną zabezpieczone przed nadmiernym przegrzewaniem się, hałasem, czy moje małe dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się wewnątrz, czy mój dobytek i mój spokój nie zostanie wystawiony na próbę, a inwestycja okaże się tak korzystna, jak to wyglądało na początku. Czy ekipa monterska spelni nasze oczekiwania, czy jest certyfikowana?

Na te pytania i wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w na naszej stronie.

Cena

Okna w nowym domu to wartość ok. 10% całej inwestycji. To dużo czy mało?

Czy tego typu pytania zadajemy sobie kupując np. meble, lub inne rzeczy? Okna to "meble" i w dodatku widoczne na zewnątrz. To coś co ma świadczyć o naszym guście, a w dodatku być trwałe, piękne, bardzo funkcjonalne i ma służyć wiele, wiele lat, a poza tym okna mają oczy albo nimi są, warto o tym również pamiętać..