Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Profile z aluminium do okien i drzwi

 

Profile aluminiowe W tym artykule i tej części portalu skoncentrujemy się na walorach użytkowych i funkcjonalnych ram i okien tylko z profili z aluminium, gdyż to właśnie aluminium cieszy się rosnącym zainteresowanie inwestorów jak i ze względu na pragmatyzm czyli trwałość i funkcjonalność tego typu rozwiązań .Tak naprawdę aluminium należy do tzw. ścisłej i wiodącej grupy materiałów budowlanych tj. szkła, drewna i metalu.

Aluminium pozwala na tworzenie wielu oryginalnych form w architekturze : dużej i małej, jest czyste, ekologiczne i nowoczesne.
Oto kilka przykładów różnych zastosowań profili z aluminium: okna, drzwi, werandy, witryny i ścianki działowe, elewacje, fasady i ogrody zimowe, balustrady, świetliki i daszki.

Szkalny dach

Podstawą służącą do produkcji okien aluminiowych są profile wytłaczane ze stopów aluminium, które zawierają krzem o właściwościach utwardzających i magnez wpływający na większą wytrzymałość.
Kształt okien aluminiowych
ograniczony jest tylko powiedzeniem - "sky is the limit" - ale oczywiście w ramach technicznej charakterystyki materiałów, które z kolei ograniczają wielkość okien: wysokość - może sięgać 6 metrów, szerokość - 5 metrów.

Szklana wieża Najbardziej interesujący nas rodzaj okien - z aluminiowych profili "ciepłych" - można z powodzeniem montować w domach. Ich konstrukcja jest złożona z dwóch kształtowników aluminiowych, które połączone są wkładką termiczną z tworzywa sztucznego, tworzącego barierę cieplną, zwiększającą izolacyjność termiczną profili. Nie oznacza to, że od razu dorównują swoimi właściwościami oknom drewnianym czy z PCV. "Ciepłe" profile mają z reguły dwie lub trzy komory, a każda kolejna wpływa na poprawę właściwości cieplnych profilu.
Profile aluminiowe są bardzo wytrzymałe, montowane w nich szkło może mieć nawet masę 60kg/m kw. Nadają się więc do montowania szyb antywłamaniowych. Jednakże - jeśli okna aluminiowe ulegną zniszczeniu - nie da się ich odnowić. Proces korozji przyspiesza zwłaszcza kontakt tego rodzaju okien z wapnem lub miedzią, mosiądzem i stalą.

Aluminium charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, dla tego należy zwrócić szczególną uwagę podczas montażu okien aluminiowych. Niewłaściwe zamontowanie będzie powodować deformację ram.

Ramy aluminiowe zostały zaprojektowane według standardów europejskich i są dostosowane do szerokiej gamy akcesoriów oraz mechanizmów dodatkowych. Systemy aluminiowe, wykorzystywane w budownictwie, opracowane są w oparciu o profile aluminiowe bez izolacji termicznej, tak zwane "zimne", jak również profile termicznie izolowane, tak zwane "ciepłe". Produkty z aluminium proponujemy głównie do obiektów użyteczności publicznej, gdzie największe znaczenie ma solidność konstrukcji.

Produkty z aluminium cechuje:

  • dobra izolacja termiczna
  • dobra izolacja akustyczna
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • wysoka estetyka i łatwość utrzymania w czystości
  • sprawność funkcjonowania gwarantowana na lata (trwałość i solidność)

Konstrukcje aluminiowe pozwalają na wykonywanie witryn stałych, okien rozwiernych, rozwierno-uchylnych, przesuwanych, drzwi otwieranych, drzwi otwieranych automatycznie, drzwi wahadłowych, ogrodów zimowych, fasad. W tego typu zastosowaniach używamy profili tzw. "ciepłych". Natomiast profile tzw. "zimne", czyli bez przekładki termiczej znajdują swoje zastosowanie w konstrukcjach wewnątrz budynków, wyjatkowo na zewnątrz, tam gdzie nie ma potrzeby termoizolacji np. wiaty przystankowe, budki telefoniczne, daszki.

Okna w ramach aluminiowych

Okucia stosowane w stolarce aluminiowej są estetyczne i funkcjonalne, działają lekko i niezawodnie. Stolarka w zależności od zapotrzebowania wyposażona jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypatyczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy uchylania okien: ręczne i elektryczne.

Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania rozwiązań w przypadku różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float (tylko do zastosowania wewnątrz budynków), szyb zespolonych: przeciwsłonecznych, dźwiękochronnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne. Na stosowane systemy profili wymagane są odpowiednie aprobaty i certyfikaty.

Aluminiowe okna i drzwi z przekładką termiczną zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na trzykomorowych kształtownikach zespolonych . W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową. Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna, jednocześnie ograniczając zjawisko pary wodnej na wewnętrznej stronie profili.
Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości polimidowymi przekładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, tworząc przekładkę termiczną.


Okno metalowe ;)
Zobacz także:

- Ściągawka pomocna przy zakupie "Okien z klasą"

- Jak świadomie wybrać okno

- Okno ważne parametry

- Okna dachowe

- Okna drewniane

- Okna PVC

- Okna inne

- Szyby zespolone

- Gwarancja, a niezgodność z umową