Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Pilkington wprowadza nowe szkło niskoemisyjne Pilkington Optitherm™ S1 – najlepszy produkt pod względem izolacyjności cieplnej.

W odpowiedzi na potrzebę większej energooszczędności Pilkington wprowadza na rynek nowe szkło niskoemisyjne Pilkington Optitherm™ S1. Energooszczędność staje się coraz ważniejsza i jest jednym z najintensywniej omawianych tematów naszych czasów. Nowe szkło Pilkington Optitherm™ S1 przoduje na tym polu dzięki zoptymalizowanej powłoce niskoemisyjnej. W jednokomorowej szybie zespolonej, powłoka zapewnia niebywale niski współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 1,0 W/m2K, tym samym znacząco przyczyniając się do energooszczędności i pomaga w redukowaniu emisji dwutlenku węgla (CO2). W szybie dwukomorowej, i to bez użycia kryptonu, współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość 0,5 W/m2K, co kwalifikuje produkt do użycia w budownictwie niskoenergetycznym.
Dodatkowo, szkło Pilkington Optitherm™ S1 skutecznie redukuje miejsca, w których “zimno ciągnie od okna”, zapewniając równomierne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniu.
Zaletami szkła Pilkington Optitherm™ S1 są:
•    Niski współczynnik przenikania ciepła U: dla szyby jednokomorowej wynoszący 1,0 W/m2K, a dla szyby dwukomorowej 0,5 W/m2K (zgodnie z normą EN 673).
•    Energooszczędny sposób obniżenia wysokości rachunków za ogrzewanie i oddziaływania na środowisko poprzez redukcję emisji CO2.
•    Wysoka przepuszczalność światła wynosząca 70% i przepuszczalność energii słonecznej wynosząca 48% (w szybie zespolonej o budowie 4/16/4) zapewniają korzystne warunki wewnątrz pomieszczeń.
•    Dostępne w różnych wymiarach i grubościach dla różnych zastosowań.
•    Dostępne w połączeniu ze szkłem laminowanym Pilkington Optilam™ oraz ze szkłem dźwiękochłonnym Pilkington Optiphon™ dla uzyskania odporności na uderzenie, zwiększenia ochrony lub poprawy izolacyjności dźwiękowej.
W każdej sytuacji, w której problemem jest nadmierna utrata ciepła, rekomendujemy zastosowanie Pilkington Optitherm™ S1 – najlepszego szkła pod względem izolacyjności cieplnej.