Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Okna drewniano-aluminiowe do domów pasywnych.
Produktami, które cieszą się wśród klientów coraz większym zainteresowaniem są okna pasywne. POZBUD T&R S.A. jako pierwszy producent w Polsce wprowadził właśnie nowe przełomowe pod względem trwałości i energooszczędności rozwiązanie okien drewniano-aluminiowych odpowiadające wymogom budownictwa pasywnego. W budownictwie pasywnym, okna muszą charakteryzować się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła/nie tylko zastosowanego pakietu szybowego, ale przede wszystkim samego profila okiennego, co zmusiło firmę do wykorzystania nowatorskich rozwiązań technologicznych w stolarce tego typu.
Najnowszym rozwiązaniem firmy i osiągnięciem, stała się stolarka drewniano-aluminiowa do produkcji której wykorzystano profile drewniano-aluminiowe, w których zastosowaliśmy przegrody izolacyjne z aerożelu.
Certyfikacji Instytutu Passive House z Darmstadt w Niemczech podlegały okna wykonane w takiej technologii i następującymi  parametrami technicznymi: wymiar stolarki:1.23m x 1.48m, wykonane w systemie  drewnianym , o grubości profila  92  mm  wykonanymi 
z  kantówki  sosnowej  i  pakietem  szybowym  4/18/4/18/4 zaopatrzonym w ciepłą ramkę.
Okna wykonane w standardzie dla domu pasywnego pozytywnie wpływają na komfort cieplny wnętrza. Budynki pasywne to obiekty o najwyższym komforcie termicznym i bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną, wynoszącą maksimum 15 kWh/m
2/rok, czyli mniej niż 1,5 litra oleju opałowego lub 1,5 m3 gazu ziemnego na m2 na rok. Dzięki wiedzy pracowników firmy, dostępnym dziś materiałom i technologii, można  zaoszczędzić w budynkach aż 90% energii.  
W celu przybliżenia idei budownictwa pasywnego i propagowania tego oszczędnego i wydajnego standardu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął w tym roku program dopłat do budynków pasywnych w Polsce. Dofinansowanie będzie miał o formę częściowej spłaty kapitału kredytu. Dotyczy to zarówno budowanych w odpowiednich technologiach domów jak i mieszkań. Dotacja na budowę domu wynosi do 50 000 zł, a mieszkania do 16 000 zł.