Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

OKNA dla budownictwa energooszczędnego
Wzrost cen nośników energii oraz wprowadzenie unijnej dyrektywy EPBD 2002/91/EC i certyfikacji energetycznej budynków zachęca do stosowania okien energooszczędnych. Okna w domach i mieszkaniach to jeden z najważniejszych elementów decydujących o termoizolacyjności budynku. Dlatego wybór okien o dobrych parametrach jest jednym z najistotniejszych zagadnień, na które należy zwrócić uwagę już na etapie planowania inwestycji.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na energooszczędne rozwiązania firma MS więcej niż OKNA zintensyfikowała swoje prace nad zapewnieniem jak najlepszych parametrów cieplnych okien. Rezultatem wielu prac i doświadczeń było osiągnięcie pozycji lidera w termice okiennej. Obecnie MS więcej niż OKNA jest jedyną w Polsce firmą stosującą seryjnie zaawansowane rozwiązania energooszczędne w stolarce okiennej. Produkowane przez nią nią okna TYTANOWEtermo PVC, wyposażone we Wzmocnienia Termiczne MS i szybę SUPERtermo U=0,5W/m2K, osiągają bezkonkurencyjne parametry termiczne.

Technika:
Wzmocnienia Termiczne MS to nowoczesny system wzmocnień wykonanych z kompozytów poliestrowo – szklanych, charakteryzujących się bardzo wysoką izolacyjnością cieplną. Kompozyty wypełniono pianką poliuretanową, co dodatkowo zwiększyło ich właściwości termoizolacyjne. Współczynnik przenikania ciepła „U”, charakteryzujący jakość termiczną, dla systemu ram ze Wzmocnieniami Termicznymi MS wynosi UR = 1,1 W/m2K, podczas gdy standardowo dostępne na rynku profile wzmacniane stalą charakteryzują się współczynnikiem UR  na poziomie od 1,6 do 1,8 W/m2K. Wzmocnienia Termiczne MS zostały oficjalnie zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako rozwiązanie technologiczne podlegające ochronie prawnej.
Szyba SUPERtermo składa się z pakietu trzech tafli szkła oddzielonych Ciepłą Ramką MS (stalowa ramka dystansowa), w którym szyby zewnętrzne zostały pokryte powłokami niskoemisyjnymi, a przestrzeń międzyszybową wypełniono argonem (3T-16Ar-3-16Ar-3T). Współczynnik przenikania ciepła dla szyby SUPERtermo wynosi Uos=0,5W/m2K. Okno TYTANOWEtermo PVC z szybą SUPERtermo, o wymiarach 1500x1500mm, osiąga współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 0,81 W/m2K.
Okna TYTANOWEtermo wyposażono w standardzie w system podnośnika naprowadzającego skrzydło okna do ramy, 3 punkty zabezpieczenia antywyważeniowego, klamkę z przyciskiem bezpieczeństwa oraz mikrowentylację poprawiającą klimat w pomieszczeniach.

Korzyści:

W porównaniu z innymi oknami wykonanymi na szerokim profilu pięciokomorowym, w których zastosowano wzmocnienia stalowe i szybę 1.0, parametry cieplne okien TYTANOWYCHtermo PVC są lepsze o 35%. Przekłada się to bezpośrednio na większe oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Zastosowanie Wzmocnień Termicznych MS gwarantuje również lepszą wytrzymałość i sprężystość, zapewniając tym samym wyższy komfort codziennej eksploatacji okien.
Te wyjątkowe parametry znalazły uznanie wśród krajowych ekspertów, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia:  nominacja do godła Teraz Polska 2008, Pomorski Produkt 2007, Kryształowy Profil 2007 w Kategorii Innowacyjność, Pomorski Lider Innowacji 2006 w kategorii Innowacyjny Produkt, Firma Innowacyjna 2006 oraz liczne nagrody lokalnych targów budowlanych.

Dodatkowe możliwości:
Okna TYTANOWEtermo PVC mogą być produkowane w najbardziej nietypowych kształtach, takich jak: łuki, koła, trójkąty, trapezy, oraz w dowolnej kolorystyce. Bogata gama kolorystyczna oklein okiennych imitujących fakturę drewna i szeroka paleta jednolitych barw dają nieograniczone możliwości wyboru. Już w pojedynczym oknie można zastosować dwa kolory - inny od wewnątrz i inny od strony zewnętrznej. Estetykę oprawy okien dodatkowo wzbogacą szprosy oraz głowice i listwy ozdobne.

W swojej ofercie MS więcej niż OKNA posiada również szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, takich jak: rolety, moskitiery, nawiewniki czy mikrowentylatory. Ich zastosowanie z pewnością zwiększy komfort użytkowania okien.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy na stronę www.uvalue.ms.pl, gdzie każdy z Państwa będzie mógł samodzielnie obliczyć wartość współczynnika przenikania ciepła U dla konkretnego okna.

Zapraszamy do zapoznania się z Prezentacją Firmy MS więcej niż OKNA

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z Produktami MS więcej niż OKNA