Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Niezwykłe badanie rynku

Szanowni Państwo,

Zgodnie z misja naszego portalu infookno.pl, staramy się tak często jak to jest możliwe, informować branżę o preferencjach Klientów poszukujących okien.
Tym razem nie jest inaczej, tak więc postanowiliśmy odkupić, naszym zdaniem świetne badania konsumenckie przeprowadzone na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi w grudniu 2008 roku. Jak Państwo pamiętacie, był to już czas znacznego spowolnienia sprzedaży i głębszej refleksji konsumentów, czyli wiarygodność odpowiedzi pytanych nie powinna podlegać żadnej wątpliwości.

Mamy nadzieję, że te jak i wszystkie inne badania rynku konsumenckiego, które publikujemy na swoich łamach, posłużą Państwa firmom jako inspiracja do dążenia do doskonałości, a w szczególe do przygotowania takiej oferty okien dla klientów, która odpowiada ich oczekiwaniom, a cena mieści się w granicach akceptowalnych, nawet przez bardzo zamożnego klienta.

A oto 1-sza część tego badania (druga część będzie publikowana dokładnie za tydzień).  Zaczynamy może troszkę nietypowo, bo od podsumowania, a tabelki i wykresy chociaż równie ważne, pokazywane są w drugiej kolejności.

KRYTERIUM ZAKUPU OKIEN

• Cena jest wymieniana najczęściej na pierwszym miejscu wśród najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie okna (65% wskazań na pierwszym miejscu). Gwarancja i estetyka szeregowane są
na kolejnych pozycjach (odpowiednio 13% i 12%). Najrzadziej jako najważniejsze kryterium wskazywana jest marka okna (9% wskazań).
• Cena jest istotnie częściej wskazywana na pierwszym miejscu przez osoby z gospodarstwach domowych, w których nie dokonywano zakupu okien w ostatnich trzech latach ani nie planuje się zakupu okien w najbliższych dwunastu miesiącach. Istotnie częściej wskazują cenę jako kryterium najmniej ważne, osoby
mieszkające w miastach od 201 do 500 tysięcy mieszkańców, o dochodach gospodarstwa ponad 3500 PLN.
Osoby o takich dochodach częściej niż pozostałe wymieniają estetykę na pierwszym miejscu
jako najważniejsze kryterium wyboru okna.
• Gwarancja jest ważniejszym kryterium dla osób z gospodarstw, w których dokonano zakupu okien (19% wskazań na pierwszym miejscu).
• Trwałość okien oraz wysoka jakość/dobry materiał są wymieniane najczęściej jako inne kryteria brane pod uwagę przy zakupie okien (odpowiednio 62% i 61%), zwłaszcza przez osoby z gospodarstw, w których kupowano okna. Osoby takie częściej zwracają też uwagę na łatwość montażu (26%) (prawdopodobnie chodzi o dobry i profesjonalny montaż).

A resztę zobaczcie Państwo sami….


RAPORT W WERSJI PDF

Zobacz też drugą część omawianego badania rynku
http://infookno.pl/Niezwykle_badanie_rynku_czesc_II