Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją - EHV-AT Thermo

Przy wyborze okien dachowych ważnym kryterium jest ich energooszczędność. Zwykle bierzemy pod uwagę jedynie parametr przenikania ciepła dla okna Uw. Nie możemy jednak zapominać o sposobie zamontowania okna w połaci dachowej. Odpowiednio dobrany kołnierz uszczelniający, prawidłowy montaż i docieplenie wokół okna gwarantują ograniczenie strat ciepła podczas chłodnych, zimowych dni. Oszczędzamy energię cieplną, płacimy niższe rachunki za ogrzewanie i dodatkowo chronimy środowisko naturalne. Nowy uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją jest doskonałym, systemowym rozwiązaniem gwarantującym szczelne i “ciepłe” połączenie okna z połacią dachu.

Kołnierz EHV-AT Thermo umożliwia docieplenie okien dachowych ponad poziomem łat. Posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Materiał termoizolacyjny charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami (bardzo dobry współczynnik λ). Poniżej poziomu łat okno docieplane jest przez naturalną wełnę owczą znajdującą się w produkcie - zestaw izolacyjny XDP. Taki system montażu okna w połaci dachu ogranicza ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła.
Kołnierz Thermo izoluje termicznie okno i znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła nawet o15% w zależności od typu okna. Kołnierz EHV-AT Thermo jest przeznaczony do wszystkich okien dachowych zarówno drewnianych jak i aluminiowo-tworzywowych. Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w poziomie, pionie oraz blokowo. Montowany jest na głębokości V (0), a zakres montażu wynosi od 15° do 90°. EHV-AT Thermo jest uniwersalnym kołnierzem uszczelniającym i może być stosowany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu do 90mm. Kołnierz jest szerszy od standardowego o 22mm i składa się z czterech podstawowych elementów (dolny, górny i dwa boczne) z przyklejonym materiałem dociepleniowym. Pakiet zawiera również odpowiedniej szerokości boczne profile kryjące okno. Dolny element kołnierza posiada długi i szeroki aluminiowo-tworzywowy fartuch. Od spodu ma podklejoną plastyczna masę, która umożliwia przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego. Na kołnierzu znajdują się fabrycznie naklejone kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem liści, pyłu i śniegu. W zestawie znajduje się również rynienka odwadniającą do montażu nad oknem, mająca na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia.

Współczynnik
przenikania ciepła [W/m2K]
okno PVC
PTP-V U3
okno drewniane
FTP-V U3
okno drewniane
FTP-V U5
okno drewniane
FTT SuperThermo
dla okna np. z kołnierzem EZV
1,5
1,4
0,97
0,79*
dla okna z kołnierzem EHV-AT Thermo
1,3
1,23*
0,83*
0,68*

* wewnętrzne badania FAKRO dla okien obrotowych o rozmiarze 114x140

infolinia 0800 100 052, www.fakro.pl