Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Jest świetny patent w oknie

Znana firma od lat produkująca świetne okna, „AdamS” z Mrągowa już w 2006 roku dokonała przełomowego odkrycia właściwego i skutecznego montażu szyb zespolonych w swoich oknach. Po wielu miesiącach testów Pan Henryk Pędzich, właściciel firmy zdecydował się na zgłoszenie tej metody do Urzędu Patentowego RP, który został zaakceptowany , formalnie uznany i uzyskał ochronę prawną (zobacz załączony dokument).
System, o którym mowa jest i prosty i skuteczny zarazem, uniwersalny i praktyczny. Specjalna podkładka, element systemu montażu szyb w oknach, bo o niej mowa pasuje do wszystkich systemów okiennych z PVC, ale warto w tym miejscu dodać, że już od kilku tygodni jest chroniona zastrzeżonym wzorem użytkowym (nr wzoru W 116508).

A teraz oddajmy głos samemu pomysłodawcy, Panu Henrykowi Pędzich, właścicielowi Firmy „AdamS”.

Henryk Pędzichjestem właścicielem firmy, która jest producentem stolarki PVC od 1993 roku. Firmie zawsze zależało na jakości produktu i pełnej satysfakcji Klienta, dlatego też na bieżąco śledziła i śledzi nowości pojawiające się na rynku stolarki budowlanej, zarówno te dotyczące profili, jak i maszyn produkcyjnych. Firma od paru lat bierze czynny udział w targach i wystawach w branży materiałów budowlanych. Staramy się ciągle usprawniać swój proces produkcyjny i technologiczny.
W 2006 roku wprowadziłem do produkcji podkładkę do szklenia, która jest moim wzorem użytkowym, chronionym prawem. Opracowana przeze mnie metoda szklenia pakietami szklanymi z użyciem specjalnej opatentowanej podkładki nie tylko usprawnia sam proces szklenia okna, ale przede wszystkim eliminuje całkowicie pękanie szyb w wyniku powstających naprężeń, spowodowanych niewłaściwym położeniem szyby. Dzięki tej podkładce szyba jest „pływająca”, a działające w niej i na nią siły rozkładają się równomiernie.
Od kiedy zaczęto w Firmie „AdamS” H. Pędzich stosować te podkładki, skończyły się „samoistne” pęknięcia szyb, czy to w magazynie, czy też w transporcie. Skończyła się zmora usuwania reklamacji z tego tytułu, a sam proces szklenia stał się prostszy.
Informuję ponadto, że istnieje możliwość wdrożenia tej metody szklenia u innych producentów, po uzyskaniu mojej zgody na jej stosowanie.”

- Tyle właściciel patentu, a co Państwo na to, bo przecież fakt pękania szyb w oknach nie jest z pewnością Państwu obcy, a komplikacje i koszty związane z wymiana szyb bywają czasami bardzo wysokie. Jest zatem sprawdzony pomysł, jest patent, jest wola współpracy i udostępnienia tej metody .
Naszym zdaniem warto skorzystać i ponieść minimalne koszty na początku raczej niż w trakcie montażu czy po zamontowaniu szyb w oknach. To na pewno się opłaca.
Gratulacje dla Firmy „AdamS” i pomysłodawcy metody szklenia, Pana Henryka Pędzich.
-------------------------------------------------

Szczegóły dotyczące metody dostępne są u Pana Adama Pędzich, tel. 089 7413248, e-mail adamp@adams.com.pl lub jak poniżej:

www.adams.com.pl
11-700 Mrągowo, woj. warmińsko-mazurskie
ul. Giżycka 5, tel. +48 89 741 32 48
fax. +48 89 741 32 47
e-mail: adams@adams.com.pl
adams logo