Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Zakład Stolarski Jan Gebauer"Zawsze lepiej, zawsze lepsi"
 
Stolarka okienno-drzwiowa ma w rodzinie Gebauerów bardzo długie tradycje. Już w roku 1983 Jan Gebauer  założył początkowo mały warsztat - "Zakład Stolarski Jan Gebauer" – kamień węgielny pod prężną firmę, która również dzisiaj odnosi duże sukcesy na rynku oraz nieustannie realizuje innowacyjne, europejskie rozwiązania technologiczne.

Początkowo mały zespół Jana Gebauera koncentrował się na produkcji okien i okiennic z drewna, a dopiero w roku 1995 rozszerzono asortyment oferowanych produktów o okna z profili PVC. I nawet jeśli garaż Steve'a Jobsa i Billa Gatesa urósł dziś do rangi mitu związanego z powstaniem firmy Apple, to początki firmy Jana Gebauera w tej kwestii niewiele się różniły: "Już na samym początku garaż byłby dla nas za mały", mówi mistrz stolarstwa pogodnie uśmiechając się. "Nasz pierwszy zakład produkcyjny został założony, a następnie rozbudowany na bazie byłej fermy kurzej. Brzmi to może nietypowo, ale na początek było to w naszym odczuciu rozwiązanie najlepsze z możliwych.”

Dziś w naszym zakładzie w Tarnowie Opolskim zatrudnionych jest 55 osób. 40 spośród nich pracuje bezpośrednio na produkcji, a pozostałe odpowiadają za obsługę klienta, dystrybucję i zadania administracyjne. W asortymencie produktów firmy Gebauer znajdują się niezmiennie okna, okiennice, drzwi i parapety drewniane, a także ogrody zimowe, rolety okienne, bramy garażowe i drzwi wewnętrzne, a także stolarka PVC.

Co sprawiło, że Janowi Gebauerowi udało się wcześniej od konkurencji zaoferować lepszą jakość produktów? Albo może inaczej: Dzięki czemu klienci przekonali się do okien Gebauera? "Zasadę, którą się kierujemy w naszej pracy, najlepiej oddają słowa ,Zawsze lepiej, zawsze lepsi’.  Tę przewagę jakościową uzyskaliśmy przede wszystkim dzięki temu, że już bardzo wcześnie na własną rękę poszukiwaliśmy alternatywnych rozwiązań i komponentów do naszej produkcji.”

Obecna recesja dyktuje nowe warunki działania nierzadko przejętym obawami uczestnikom rynku.  "Inwestorzy już w trakcie budowy sięgają po tańsze technologie lub materiały albo nawet decydują się na wstrzymanie realizacji. Banki stały się bardzo ostrożne w swoich warunkach przyznawania kredytów. Wszystkie firmy opanowała niepewność. Jednak jako przedsiębiorca uważam, że istnieje obecnie tylko jedna droga: należy wysoko zakasać rękawy i nie ustawać w ciężkiej pracy. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy wiele wysiłku w opracowanie nowych typów okien, np. do domów pasywnych”.

W styczniu 2009 r. w życie weszła dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca efektywności energetycznej – zgodnie z nią wszystkie nowe budynki, a także te starsze przeznaczone do wynajmu lub sprzedaży muszą posiadać paszport energetyczny. Firma Gebauer już wcześniej - realizując politykę nieustającej poprawy jakości swoich produktów postanowiła skutecznie ubiegać się o dofinansowanie Unii Europejskiej i od września b.r. otworzyła nową linię produkcyjną, na której produkowane są energooszczędne okna.
Obecnie Zakład produkcyjny  Gebauer pochwalić może się najnowocześniejszymi oknami:

- Eko 78 – LUX
Osiągającym współczynniki przenikania ciepła – U=0,5 dla szyby oraz U=0,96 dla całego okna.
- Pasiv 92 - LUX
Osiągającym współczynniki przenikania ciepła – U=0,4 dla szyby oraz U=0,80 dla całego okna.