Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

GALERIA FIRM STOLARKI - FIRMA DRUTEX S.A.

Czy firmie Drutex potrzebna jest jakakolwiek laurka? Raczej nie, ona po prostu zasługuje na pochwały!

Nadeszły trudne czasy dla branży stolarki, a to dopiero początek zmian, które jeszcze przed nami. Niektóre firmy będą musiały upaść, część zostanie przejęta, ale najlepsze firmy z pewnością skutecznie przetrwają zawirowania na rynku, a może nawet odskoczą na dużą odległość.
drutexDziś chcielibyśmy opisać jednego z liderów branży stolarki – firmę Drutex z Bytowa, która z pewnością nie narzeka na kryzys. Od początku roku 2009 w tzw. „kryzysowym” czasie firma osiągnęła 10% wzrost sprzedaży w porównaniu do rekordowego roku 2008 a także zatrudniła 154 nowych pracowników.
Drutex to firma, która powstała w 1985 roku, okna produkuje od 15 lat, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, wymieńmy chociaż ostatnie: „Filar Polskiej Gospodarki” na Pomorzu (nagroda Pulsu Biznesu), „Diamenty Forbesa” (nagroda miesięcznika „Forbes”), Top Produkt Pomorza 2008 (nagroda „Dziennika Bałtyckiego”).
Co takiego kryje się za sukcesem Drutexu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jej niekwestionowany systematyczny rozwój w ostatnich 10 latach, jej konsekwencja w działaniu i bardzo dobre decyzje biznesowe to z pewnością integralna część znakomitej kondycji firmy.
Nie bez znaczenia jest ciągłe udoskonalanie produktów, wprowadzanie nowości, rozszerzanie oferty, nieustanne dążenie do osiągania najwyższej jakości
W produkcji nie ma przypadku, kiedy firma bada swoje wyroby niezależnie, często i kompleksowo. Dla przykładu ostatnie badania okien z szybą dwukomorową potwierdzają, że firma ma już produkt - okno energooszczędne, w dobrej cenie, które wkrótce będzie dostępne na dużą skalę.
drutexDrutex S.A., jest spółką akcyjną, ale  jest przede wszystkim firmą rodzinną, niektórzy mówią, że „klanem Gierszewskich”. W samej rzeczy, Prezesem firmy jest Leszek  Gierszewski, szefem produkcji Bogdan Gierszewski, szefem działu handlowego Rafał Gierszewski i oczywiście Pani Karolina Gierszewska-Dobranowska, V-ce Prezes firmy, prywatnie córka Pana Prezesa.
Rodzina Gierszewskich w całej krasie, ale warto pamiętać, że są to przede wszystkim ludzie: świetnie wykształceni, z ogromnym doświadczeniem i wyczuciem biznesowym, skromni, ale z wielką kulturą osobistą i wiedzą merytoryczną, to także, a może przede wszystkim - dobrzy menadżerowie.
Nie tylko Zarząd i ścisłe kierownictwo jest ważne w każdej firmie, ale również wszyscy pozostali pracownicy czyli: znakomici handlowcy, pracownicy produkcji, logistyki, kierowcy  czy nie mniej ważna administracja. I jeszcze sprzedający okna Drutexu dilerzy, w ilości ponad 700 w całej Polsce  w kilkunastu krajach Europy i Świata, też świadczą o potędze firmy. Firma zatrudnia prawie , uwaga… 1070osób ( w 18-tysiecznym Bytowie).
1070 znakomitych osób, bez których nie byłoby sukcesu i rozwoju, to musi robić wrażenie nie tylko na Pomorzu, ale w całej Polsce.
Co jest więc najlepsze z Bytowa? Odpowiedź już pewnie każdy zna: OKNA.
Przybywając w firmie Drutex odczuwa się komfort związany z troską tak o klienta, jak i gościa, odczuwa się naturalną dbałość o detale, nie wspominając pięknego biura i jego otoczenia.
drutexJednak nie biuro, chociaż piękne i przyjazne, jest wizytówką firmy, ale produkcja i zaplecze produkcji. I tak produkcja profili PVC (wiele, wiele urządzeń do ekstruzji), produkcja  okien PVC (ponad 90% wszystkich okien), produkcja okien drewnianych czy aluminiowych, czy własna produkcja wszystkich szyb zespolonych do okien i fasad.
Ogromna kultura produkcji, kultura zarządzania, kultura organizacyjna jest obecna wszędzie i jeszcze do tego niemalże sterylna czystość, schludność, porządek.
Zaglądaliśmy wszędzie: i na produkcję, i na zaplecze, i nawet do wentylatorni.  Nic dodać nic ująć, wszystko bez zarzutu.

Wierzymy, że jest wiele dobrych i bardzo dobrych firm produkujących stolarkę. Chętnie skorzystamy z zaproszenia i odwiedzimy Państwa, kilka firm już odwiedziliśmy.
Szczerze życzymy wszystkim firmom z tej branży wielu podobnych sukcesów, choć wiemy, że ten rok dla wielu jest rokiem prawdy, czyli być albo nie być. Mamy nadzieję, że polski kapitał, myśl techniczna i sukces komercyjny będzie udziałem wielu, ale z drugiej strony  żeby dojść do takiego poziomu jaki reprezentuje firma Drutex trzeba lat inwestycji, wizji , determinacji oraz odpowiednich ludzi.
Jesteśmy przekonani, że okna firmy Drutex są doceniane przez klientów indywidualnych a na dowód wielkiego znaczenia jaki przywiązuje firma do swojego wizerunku w oczach klienta indywidualnego, otrzymaliśmy zapewnienie o uczestnictwie w naszym projekcje „VIP branży, najlepsi producenci, najlepsze okna i drzwi” więcej na  stronie http://www.infookno.pl/Wiosenna_edycja_VIP_Branzy_Stolarki_Budowlanej
Przy okazji dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że kolejne inwestycji firmy są tuż, tuż.

TIT dla infookno.pl