Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

FAKRO - energooszczędnie i ekologicznie

Polska firma FAKRO, jeden z wiodących producentów okien dachowych na świecie, oferuje szeroką gamę produktów zapewniających wygodę i komfort na poddaszu. Z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska naturalnego firma FAKRO wprowadziła do sprzedaży specjalne energooszczędne produkty.

Superenergooszczędne okno dachowe FTT Termo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej. Dwukomorowy, superenergo- oszczędny pakiet szybowy zbudowany jest z trzech szyb hartowanych. Szyby skrajne wykonane są ze szkła niskoemisyjnego. Obie przestrzenie międzyszybowe wypełnione są gazem szlachetnym - kryptonem. W pakiecie szybowym zastosowano „ciepłe” ramki dystansowe TGI. Taka budowa zestawu szybowego umożliwia uzyskanie znakomitych parametrów termicznych U SZYBY=0,5 W/m2K.
Okno FTT posiada poczwórny system uszczelniania, co dodatkowo ogranicza straty ciepła. Pakiet szybowy osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła, która jest około 30% grubsza od standardowej co zwiększa izolacyjność termiczną całego okna UOKNA=0,94 W/m2K. Tak doskonałe parametry termoizolacyjne pozwalają na stosowanie okna FTT Termo również w budownictwie energooszczędnym. Okno FTT Termo przy tak dobrych parametrach technicznych, posiada również bardzo atrakcyjną cenę.

Aby okno FTT Termo w pełni spełniało swoją energooszczędną funkcję musi być odpowiednio za-montowane z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonego kołnierza paroprzepuszczalnego XDP. Do kołnierza dołączony jest materiał termoizolacyjny z naturalnej wełny owczej, służący do wykonania izolacji termicznej wokół okna. Wełna owcza jest doskonałym izolatorem. Dodatkowo jest materiałem przyjemnym w dotyku oraz przyjaznym dla montażysty.

W zimie, podczas słonecznych dni, przez szybę w oknie dachowym przenika promieniowanie słoneczne. Pochłaniane jest ono przez przedmioty znajdujące się we wnętrzu, które po nagrzaniu emitują ciepło. Ciepło pozostaje w pomieszczeniu, ponieważ nie jest przepuszczane na zewnątrz przez szybę z powłoką niskoemisyjną. Dlatego, w zimie pomieszczenia na poddaszu nagrzewają się częściowo w sposób naturalny. Natomiast latem, aby uniknąć niepożądanego efektu nagrzewania, okna dachowe osłaniane są zasłonami zewnętrznymi (markizy lub rolety). Akcesoria zewnętrzne mogą być obsługiwane manualnie lub elektrycznie.

Kolektory słoneczne absorbują promieniowanie słoneczne i zamieniają je w ciepło, które wspomaga ogrzewanie w domu. Kolektory FAKRO wpuszczane są w połać dachu, co jest optymalnym rozwiązaniem poprawiającym izolacyjność budynku. Ponadto kolektory tego typu mogą być systemowo zespalane z oknami dachowymi dzięki czemu idealnie wtapiają się w bryłę całego dachu.