Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Dobieramy drzwi zewnętrzne, czyli magia pierwszego wrażenia


Jak cię widzą tak cię piszą grzmi staropolskie przysłowie i bądź co bądź jest w nim dużo racji. Pierwsze wrażenie determinuje wiele naszych życiowych wyborów. Czasem mylne, lecz zawsze nieodwracalne. Dlatego warto zadbać o to, aby w każdej sytuacji było jak najlepsze. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale również naszych domów i mieszkań, bo czy tego chcemy czy nie są odzwierciedlaniem naszych estetycznych upodobań.
To co stanowi o pierwszym wrażeniu w oczach naszych gości to drzwi wejściowe. Wysunięte na pierwszy plan, budują atmosferę tajemnicy, podsycają ciekawość  i stymulują wyobrażenia na temat tego co znajduje się po ich drugiej stronie. Czy przywitają nas wnętrza o ciepłym, rodzinnym, rustykalnym smaku czy też zatoniemy w nastroju egzaltowanej nowoczesności? A może pochłonie nas monumentalny charakter stylu kolonialnego? Tak, rzeczywistość skrywana za drzwiami wejściowymi zawsze budzi ciekawość. Dlatego tak ważne jest aby będąc zaproszeniem dla naszych gości, drzwi zewnętrzne odpowiadały ich wyobrażeniom o nas samych i przez te kilka chwil oczekiwania na zgłębienie tajemnicy naszych wnętrz pozwalały na grę wyobraźni i poruszenie zmysłów. Decydując się na wybór odpowiednich dla naszego domostwa drzwi wejściowych powinniśmy wziąć pod uwagę również kryterium funkcjonalności, od którego będzie zależała nie tylko wygoda ich użytkowania ale również nasze bezpieczeństwo.

Drzwi zewnętrzne – magia koloru, urok kształtu

Drzwi są dopełnieniem całości, która składa się na nasze domostwo. To niezwykły element wykończenia, który stawia kropkę nad i, nadając naszemu dziełu charakteru i osobliwości. Są  niczym wisienka na urodzinowym torcie. Niby mało istotne, a tak naprawdę wieńczące dzieło. Dlatego tak istotne jest aby ich wygląd idealnie komponował się z całością budynku, odpowiadając jego stylowi i przyjętej kolorystyce. „Jeżeli już zdecydowaliśmy się na minimalizm całości kompozycji, składającej się na nasz dom, to w takim stylu powinniśmy utrzymać również dodatki, w tym między innymi drzwi wejściowe. Jeżeli bliskie są nam natomiast figury baroku, to ich również powinniśmy upatrywać w misternym wykończeniu drzwi wejściowych.”, mówi Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus. W kontekście estetyki ważna jest również kolorystyka. Powinna pasować do elewacji, pokrycia dachu, cokołu, i rynien, a także elementów wyposażenia naszego wnętrza. Bezpieczna i jednocześnie ponadczasowa jest klasyka, czyli drzwi w kolorach drewna. Oryginalne akcenty w postaci pięknie rzeźbionych klamek czy szklanych elementów, pozwolą natomiast osiągnąć efekt wysublimowanej elegancji.


Drzwi zewnętrze- strażnik bezpieczeństwa

Uznanie w oczach naszych gości będzie rosło proporcjonalnie do pracy, jaką włożymy w aranżację naszych pomieszczeń, każdy szczegół dobierając również pod kątem jego walorów użytkowych. W przypadku drzwi wejściowych, poza ich misternym wykonaniem liczy się również system zabezpieczeń, który posiadają. „Im wyższy tym bezpieczniej możemy czuć się w swoich czterech ścianach. Warto pamiętać o statystykach, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości – drzwi nieodpowiednio zabezpieczone nie są żadną przeszkodą dla wprawionego złodzieja, a w naszym domostwie pełnią jedynie rolę dekoracyjną. Dobre zabezpieczenia to z kolei takie, które będą w stanie odeprzeć zmagania nieproszonego gościa przez trzy, cztery minuty, co w większości przypadków okazuje się wystarczające, aby zarzucił on próbę włamania. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zamków patentowych, opierających swoje działanie na unikalnych dla danego producenta rozwiązaniach.” mówi Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus.

Drzwi odporne na hałas i niepogodę

Kiedy już mamy upatrzone drzwi odpowiadające nam kształtem, kolorem i wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, poddajmy je jeszcze jednej – ostatniej próbie. Zwróćmy uwagę czy wybrany przez nas model ochroni nas przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych i hałasem.” Jeżeli wybierając drzwi wejściowe skorzystamy z rad ekspertów to możemy być pewni jednego – będzie to udany zakup, służący nam wiernie przez długie lata. Ponadto z pewnością wkupi się w łaski odwiedzających nas gości, gwarantując nam i sobie niezapomniane wrażenie… pierwszego wrażenia.” mówi Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus.

We współpracy Infookno z P. Izabelą Tryba, Dyrektor Handlowy Firmy OknoPlus