Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Dni Domów Pasywnych i Energooszczędnych

III AKADEMIA ENERGOOSZCZĘDNOŚCI – 5-7 listopada 2009r.


W ostatni weekend, począwszy od czwartku (5.11) we Wrocławiu i w Smolcu niedaleko Wrocławia odbyły się VI Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, organizowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt - twórcę idei pasywności i Pracownię Architektoniczną "Domy Lipińscy". Ta międzynarodowa impreza była doskonałą okazją do zaprezentowania nie tylko pierwszego i do tej pory jedynego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce, ale także przekazania wiedzy dotyczącej coraz prężniej rozwijającego się budownictwa energooszczędnego.
Infookno.pl miało przyjemnośc objąć patronat branżowy nad ta imprezą i aktywnie uczestniczyło w konferencji.

W ramach Dni Domów Pasywnych odbyła się III Akademia Energooszczędności oraz Targi Budownictwa Energooszczędnego,  w ramach których odbędą się wykłady połączone z działaniami promocyjnymi stanowiącymi realizację projektu ILETE.
Ta prestiżowa impreza i konferencja, to już trzecia Akademia organizowana przez Biuro Projektowe Lipińscy Domy, podczas której zaprezentowane zostały osiagnięcia w energooszczedności, rozwijające się technologie i praktyczna wiedza temu towarzysząca. Doświadczenie i praktyka wielu specjalistów w branży budownictwa energooszczędnego, a także związane z nim nowe technologie oraz zagadnienia prawne.

Celem organizowanej przez "Domy Lipińscy", III Akademii Energooszczędności oraz Targów Budownictwa Energooszczędnego by ło i jest promowanie dobrych praktyk w budownictwie - od projektu po realizację.

Wykładowcami podczas Akademii Energooszczędności byli między innymi:
  • dr Szymon Firląg – specjalista d.s. budownictwa pasywnego i energooszczędnego, Instytut Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii, twórca polskiej wersji programu PPHP do obliczeń budynków pasywnych pod kierunkiem Passivhaus Institut Darmstadt
  • mgr inż. Jerzy Żurawski - audytor Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, CEM (Certified Energy Manager), audytor UE
  • Ludwika i Miłosz Lipińscy – architekci, autorzy pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.
  • Tomasz Zubilewicz, znany synoptyk z TVN


VI Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych – 6-7 listopada 2009r.


Takie niezwykłe domy nazywają się pasywne i powstają w Niemczech już od kilkunastu lat. W Polsce też już możemy się pochwalić takim domem, który powstał w Smolcu pod Wrocławiem, a zaprojektowany został przez biuro projektowe Lipińscy Domy. Jest to pierwszy certyfikowany dom pasywny w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dni Otwarte to była doskonała okazja dla inwestorów do zadania wszelkich nurtujących pytań dotyczących budownictwa pasywnego i energooszczędnego, ponieważ w tych dniach do ich dyspozycji w jednym miejscu będą wszyscy specjaliści z zakresu architektury, konstrukcji, izolacji, wentylacji, wykonawstwa i nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych, również stolarki z firmą Dziadek i M&S na czele..


Zobacz koniecznie galerię zdjęć z konferencji na nowym portalu dla branży stolarki:

http://www.stolarkavip.pl/galeria-zdj.html?func=detail&id=202