Porady eksperta gratis - wystarczy zadzwonić lub napisać. Kliknij i już!

Brevis - kontroluje wentylacjęFirma nasza od 1998 roku  szerzy ideę wentylacji kontrolowanej z zastosowaniem okiennych nawiewników powietrza. Byliśmy prekursorami tej idei na rynku polskim i do dziś jesteśmy jedynym polskim producentem nawiewników automatycznie sterowanych. Naszą misją jest poprawa klimatu wewnątrz pomieszczeń przez rozpowszechnianie prostych energooszczędnych i tanich rozwiązań mających szerokie zastosowanie głównie w  budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Staramy się, aby nasze rozwiązania mogły być stosowane zarówno na rynku nowo wznoszonych inwestycji jak i na ogromnym rynku budynków termo-modernizowanych. Wysiłki naszej firmy przyczyniły się w dużym stopniu do zmiany sposobu myślenia o potrzebie wentylacji zarówna wśród ludzi związanych z procesem budowania, wśród producentów i dostawców okien a przede wszystkim  wśród dużej części użytkowników mieszkań. Nawiązaliśmy współpracę z większością polskich producentów stolarki okiennej, czego owocem jest zainstalowanie w ich wyrobach  ponad 500 000 nawiewników. Wyroby nasze są stosowane również poza granicami kraju, eksportowane bezpośrednio lub pośrednio przez naszych odbiorców- producentów okien.
Szczególną wagę firma nasza kładzie na wiedzę i nowoczesność. Posiadamy własne zaplecze projektowo-badawcze. Tworzymy rozwiązania odznaczające się wysokim poziomem innowacyjności. Osiem naszych rozwiązań zostało zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP. Dotychczas cztery z nich uzyskały  ochronę patentową jako wynalazki. W zakresie testowania i oceny naszych wyrobów współpracujemy z wieloma ośrodkami naukowo badawczymi w kraju i za granicą.
Należymy do grupy kilku firm na świecie , które wprowadzały jako pierwsze automatyczne sterowanie ciśnieniowe w nawiewnikach okiennych. W ubiegłym roku rozwinęliśmy własną technologię nawiewników higrosterowanych udoskonalając istniejące rozwiązania.
Działania naszej firmy odbiły się również postępem w konstrukcji okien dachowych, obszarze produkcji  gdzie Polska jest potentatem w skali światowej. Nasz wkład dotyczy konstrukcji pierwszego na świecie automatycznego nawiewnika dedykowanego do okien dachowych  oraz modyfikacji konstrukcji okien dachowych w celu możliwości zastosowania zintegrowanego automatycznego urządzenia wentylacyjnego. Współpracę na tym polu rozpoczęliśmy w 2000 roku z firmą FAKRO. Rozwiązanie nasze zbadane w Instytucie Techniki Okiennej Rosenheim , prezentowane było po raz pierwszy z oknem FAKRO na wystawie BATIMAT w Paryżu. Rok później również z oknem FAKRO zostało nagrodzone złotym medalem na targach BUDMA 2001 w Poznaniu. Dwa lata później okno firmy OKPOL o konstrukcji zmodyfikowanej przy naszym udziale i wyposażone w nasz automatyczny nawiewnik również zostało nagrodzone złotym medalem na targach BUDMA 2003.
Rozwiązania nasze dotyczące zintegrowanej wentylacji w oknach dachowych oraz automatycznych nawiewników do tych okien, zostały również wysoko ocenione przez kolejnego polskiego producenta okien dachowych firmę OMAN, która  od kilku lat współpracuje z nami w tym zakresie.


Nagrody i wyróżnienia dla produktów VENTAIR®:

Statuetka
Zołtego Instalatora na
X Międzynarodowych Targach
INSTAL-EXPO

  

powiększ        powiększ

Wyróżnienie na
Targach Budownictwa
BUWAMA 2001:powiększ

Wyróżnienie na
Targach Modernizacji Cieplnej
TERMORENOWACJA 2000:powiększ

II Nagroda na
Międzynarodowych Targach
w Gdańsku
HAUSEBUILDING 2001:powiększ

Wyróżnienie w konkursie
INNOVATOR MAŁOPOLSKI 2009

  

powiększ            powiększ

Nagrody i wyróżnienia dla okien z nawiewnikami VENTAIR®

Złoty Medal
BUDMA 2002:powiększ       powiększ

Nagroda Prezydenta
Izby Budownictwa:powiększ


Brązowy Kask:powiększ

I Nagroda na XIV Krakowskich
Targach Budownictwa:powiększ
 

art.sponsorowany